Webnoviny - Svet

Výdavky FNM by v roku 2011 mali dosiahnuť 3,1 mil.

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) – Výdavky Fondu národného majetku (FNM) SR by v budúcom roku mali dosiahnuť celkovo 3,1 mil. eur. Na bežné výdavky by mal fond minúť 2,91 mil. eur a na kapitálové výdavky 163,6 tis. eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu nákladov na činnosť FNM, ktorý v stredu vzala na vedomie vláda Ivety Radičovej. Prevádzkové náklady na činnosť fondu by v roku 2011 mali dosiahnuť 2,775 mil. eur, pričom náklady na obstaranie dlhodobého majetku fond predpokladá vo výške 58 tis. eur.

Navrhované celkové náklady fondu by tak mali poklesnúť z tohtoročných 4,835 mil. eur na budúcoročných 2,833 mil. eur. V nadväznosti na súčasnú štruktúru, rozsah úloh fondu a predpoklad ich ďalšieho vývoja si FNM pri plánovaní rozpočtu na rok 2011 stanovil za hlavnú úlohu maximálne zefektívnenie prevádzky s cieľom minimalizovať náklady na najnižšiu možnú mieru. FNM chce v budúcom roku pokračovať aj v znižovaní počtu zamestnancov.

Fond národného majetku SR je právnickou osobou zriadenou v roku 1991. Hlavnou činnosťou fondu bol prevod majetku štátu určeného na privatizáciu na neštátne subjekty. Ťažisko činností FNM sa však už presúva z realizácie schválených privatizačných projektov na vykonávanie práv akcionára v ním založených akciových spoločnostiach a práv spoločníka v iných než akciových spoločnostiach. Rovnako fond svoju činnosť zameriava na uspokojovanie nárokov oprávnených osôb podľa zákona o mimosúdnych rehabilitáciách a zákona o úprave vlastníckych vzťahov k pôde a inému poľnohospodárskemu majetku, či na realizáciu iných právnych úkonov vo verejnom záujme. Minister financií Ivan Mikloš koncom júla pripustil, že FNM by mohol svoju činnosť ukončiť už k začiatku roku 2012.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM