Webnoviny - Svet

Vyhlásili literárnu súťaž o zážitkoch a postrehoch z Bratislavy

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 14. októbra (WEBNOVINY) – Zážitky, postrehy, zaujímavé miesta či negatívne skúsenosti z hlavného mesta môžu priblížiť žiaci základných škôl prostredníctvom novej literárnej súťaže Bratislava, moje mesto. Cieľom súťaže je podľa organizátorov podporiť tvorivosť detí a mládeže a upevniť ich vzťah k literatúre. Podľa riaditeľa Mestskej knižnice v Bratislave Juraja Šebestu je to tiež snaha o to, aby si títo mladí ľudia vybudovali vzťah k ich mestu. „Práce môžu byť aj kritické,“ povedal Šebesta. Súťaž sa začína vo štvrtok 15. októbra a potrvá do 15. januára 2010. Výhercovia v jednotlivých vekových kategóriách budú slávnostne vyhlásení v apríli počas tradičných dní mestskej samosprávy.

Tému môžu žiaci spracovať formou poézie či prózy, literárny útvar je ľubovoľný. Pri poézii môže ísť maximálne o tri básne, rozsah celej súťažnej práce sú maximálne tri strany formátu A4. Prozaické dielo by malo mať maximálne päť strán formátu A4. Práce môžu byť napísané ručne alebo na počítači, autor ich môže doplniť aj kresbou. Tá by mala byť ale čitateľná, inak ju môže porota vyradiť. Práce treba poslať na adresu Mestskej knižnice v Bratislave alebo e-mailom na bratislava@mestskakniznica.sk, do predmetu správy treba uviesť „súťaž“.
Mestská knižnica v Bratislave v spolupráci so Staromestskou knižnicou, Knižnicou Ružinov, Knižnicou Bratislava – Nové Mesto a Miestnou knižnicou Petržalka zároveň pripravujú na budúci rok 3. ročník Bratislavskej burzy kníh. „Cieľom je, aby sa knihy nešrotovali a neskončili v zbere papiera, ale aby sa dostali k ľuďom, ktorí by si ich chceli kúpiť,“ povedal Šebesta. Podujatie má tradične charitatívny charakter – za peniaze z predaja kníh by sa mali kúpiť zvukové nahrávky do oddelenia pre slabozrakých a nevidiacich čitateľov.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM