Regióny Hokej

Vynovený štadión v Michalovciach zažil prvý zápas: Bol vypredaný do posledného miesta

Šlágrom 38. kola druhej najvyššej hokejovej súťaže pokrstili v stredu vynovený zimný štadión v Michalovciach.

Ilustračný obrázok k článku Vynovený štadión v Michalovciach zažil prvý zápas: Bol vypredaný do posledného miesta
Zdroj: Mesto Michalovce

Na zápase domácej Dukly s HK Skalica (3:4) neostalo jediné prázdne miesto, čo naznačoval už niekoľko dní trvajúci záujem divákov. K zaplneniu tribún prispel aj fakt, že v súboji so Skalicou išlo o priebežné prvé miesto v tabuľke.

Zimák po obnove

Boj o priebežnú líderskú pozíciu bol však tentoraz v úzadí otvorenia zmodernizovaného štadióna. „Zmenilo sa všetko s výnimkou kotolne a výrobníkov ľadu. Najväčšiu pozornosť sme venovali streche, oplášteniu, tribúnam, terasám, šatňám a hygienickým zariadeniam. Nebojím sa dať verejný sľub, že ak nás Dukla ‚prinúti‘ pre ďalšie investície spájajúce sa s požiadavkami extraligy, tak nájdeme aj peniaze na turnikety, kamerový systém či lepšie osvetlenie,“ citovala webstránka hokej.sk primátora mesta Michalovce Viliama Zahorčáka.

Skutočne domáci zápas

Pre hráčov michalovskej Dukly to bol prvý skutočne domáci zápas v sezóne. Tým sa pre nich skončil dočasný azyl vo Vranove nad Topľou, kde hrávali v tejto sezóne domáce stretnutia. V ich zrekonštruovanom domácom stánku sú ešte potrebné menšie úpravy, čím celková suma na rekonštrukciu presiahne 2,6 milióna eur, no to nič nemení na skutočnosti, že ide o najmodernejší štadión v druhej najvyššej súťaži. Jeho otvorenie bolo pôvodne plánované na skorší termín, no natiahlo sa pre výmenu elektroinštalácie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM