Webnoviny - Svet

Výstava Alexandry Exterovej s kurátorským výkladom

WEBNOVINY.SK

Alexandra Exter: Maquettes de Théâtre. Editions des Quatre Chemins. 1930

BRATISLAVA 8. novembra (WBN/PR) – Slovenská národná galéria Vás srdečne pozýva na kurátorský výklad Dagmar Poláčkovej na výstave: Alexandra Exter – Ester Martinčeková-Šimerová – Anatol Petritzky – Ľudovít Fulla

v stredu 10. novembra 2010 o 17.00 hod.

SNG, Vodné kasárne, 1. poschodie, Rázusovo nábrežie 2, Bratislava Výstava je sprístupnená v rámci série výstavných prezentácií zbierok SNG v Kabinete umenia 20. storočia + od 25. septembra do 14. novembra 2010.

Výstava predstavuje scénické a kostýmové návrhy z knihy Maquettes de Théâtre (1930) jednej z najvýznamnejších postáv ruskej avantgardy Alexandry Exterovej. Do zbierok SNG sa dostala z pozostalosti Ester Martinčekovej-Šimerovej, ktorá ju získala darom od svojej dlhoročnej učiteľky a priateľky Alexandry Exterovej. Publikácia vyšla v limitovanom signovanom náklade a patrí k svetovým zberateľským skvostom. Na výstave si môžete pozrieť aj divadelné návrhy Anatola Petritzkeho z knihy Theather Trachten (1929), ktorá pochádza z knižnice Ľudovíta Fullu a výber z Fullovovho maliarskeho diela, scénické i grafické návrhy, v ktorých sa nesporne inšpiroval aj ruskou konštruktivisticky orientovanou avantgardou.

Vstupné: 3,50 € a zľavy podľa cenníka SNG

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM