Webnoviny - Svet

Výstavba domova dôchodcov v Nitre sa predražila o 160-tisíc

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA, APNITRA 17. januára (WEBNOVINY) – Prestavba bývalej detskej nemocnice na Zobore v Nitre na domov dôchodcov stála o zhruba 160-tisíc eur viac. Dôvodom je, že strecha bola v horšom stave ako sa očakávalo a problémy boli aj so statikou balkónov. Mestská investícia mala stáť 3 356 990 eur, pre dodatočné práce sa náklady vyšplhali na 3 516 990 eur.

„Klientov sme zatiaľ nepreťahovali, vyhodnocujú sa všetky žiadosti seniorov o zaradenie do tohto objektu. Začatie prevádzky odhadujeme na február 2011,“ informoval agentúru SITA primátor Jozef Dvonč.

Zariadenie pre seniorov Zobor pozostáva z domova dôchodcov s kapacitou 114 lôžok a zariadenia opatrovateľskej služby s 50 lôžkami. Spravuje ho príspevková organizácia mesta, zriadená na tento účel. Budovu detskej nemocnice na Jánskeho ulici radnica kúpila od Fakultnej nemocnice v Nitre v marci 2005 za zhruba milión eur. Prestavba sa začala v januári 2010. Mesto získalo z eurofondov 582 000 eur na zariadenie opatrovateľskej služby.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM