Zo Slovenska

Výstrahu druhého stupňa pre dážď vydal pre okresy Snina, Michalovce a Hume

Ilustračný obrázok k článku Výstrahu druhého stupňa pre dážď vydal pre okresy Snina, Michalovce a
Hume
Zdroj: Dnes24.sk

Výstrahu druhého stupňa pre dážď vydal pre okresy Snina, Michalovce a Humenné. Spadnúť tam môže 50 až 30 milimetrov zrážok. Výstraha prvého stupňa platí pre okresy Medzilaborce, Stropkov, Vranov nad Topľou a Trebišov. Spadnúť tam môže 40 až 70 milimetrov zrážok.

Na východe môžu byť aj problémy s povodňami. SHMÚ pre riziko povodní z trvalého dažďa vydal výstrahy prvého a druhého stupňa. Druhý stupeň platí pre oblasti Humenné a Trebišov – Roňava. Výstraha prvého stupňa platí pre Michalovce, Trebišov bez Roňavy, Košice okolie pri riekach Hornád a Bodva.

Hladiny na tokoch môžu podľa SHMÚ v týchto oblastiach dosiahnuť či prekročiť vodné stavy zodpovedajúce stupňom povodňovej aktivity. Môže za to pretrvávajúci dážď aj už spadnuté zrážky.

Zdroj: TASR

Tretí stupeň

SHMÚ vydal na poludnie hydrologickú výstrahu tretieho stupňa povodňovej aktivity pre okres Sobrance. Upozorňuje, že tento stav súvisí so spadnutými zrážkami a výrazným vzostupom vodných hladín na ukrajinskej časti povodia.

Hladina rieky Uh vystúpila v obci Lekárovce o 12.45 h na 822 centimetrov. Starosta obce Milan Örmezey pre TASR uviedol, že situácia zatiaľ mimoriadna nie je. V tejto súvislosti bude o 15.00 h na Okresnom úrade v Sobranciach zasadať protipovodňová komisia.

Povodne na Slovensku
5
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM