Zo zahraničia

VYSTRAŠENÁ vnučka diktátora Mussoliniho: Europoslankyňu NAPADLI na ulici v Štrasburgu

Europoslankyňu Mussoliniovú napadol neznámy muž. Hodil po nej barlu.

Ilustračný obrázok k článku VYSTRAŠENÁ vnučka diktátora Mussoliniho: Europoslankyňu NAPADLI na ulici v Štrasburgu
Zdroj: Pexels.com , Twitter.com/Alessandra Mussolini

Taliansku europoslankyňu Alessandru Mussoliniovú podľa jej vlastných slov v pondelok napadli na ulici v Štrasburgu, informuje TASR podľa správy agentúry APA.

Šesťdesiatjeden­ročná vnučka niekdajšieho fašistického diktátora Benita Mussoliniho na sociálnych sieťach zdieľala video, podľa ktorého ju v pondelok vo večerných hodinách v uliciach východofrancúzskeho Štrasburgu napadol muž hovoriaci po taliansky. Útočník mal do nej hodiť barlu.

Hodil po nej barlu

Mussoliniová sa ako poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) v pondelok zúčastňovala na pravidelnom plenárnom zasadnutí v Štrasburgu. Spomínaný videozáznam nahrala na svoj mobilný telefón.

„Bola som napadnutá mužom, ktorý hovoril po taliansky. Vykrikoval množstvo šialených urážok. Mal akúsi barlu a hodil ju po mne… Je príliš veľa násilia,“ sťažovala sa vo videu Mussoliniová.

Talianska vládna pravicová strana Bratia Talianska vyjadrila s europoslankyňou solidaritu a celý incident odsúdila, píše APA. Rovnako urobili aj iní talianski politici.

Bohatá politická kariéra

Alessandra Mussoliniová je dcérou Mussoliniho syna Romana a jeho prvej manželky Marie Scicoloniovej, sestry talianskej filmovej hviezdy Sophie Lorenovej, spresňuje AFP. Za sebou má dlhú politickú kariéru; za poslankyňu v Ríme ju zvolili už v roku 1992. V roku 2019 sa stala europoslankyňou.

V júnových voľbách do Európskeho parlamentu bude opäť kandidovať za pravicovo konzervatívnu stranu Forza Italia expremiéra Silvia Berlusconiho, ktorý zomrel vlani.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM