han Zo zahraničia

VYSTRAŠILA vás v telefóne nová ikona písmena X? To je nový "výtvor" miliardára Muska!

Intenzívne nasvietené logo spoločnosti X (donedávna známej pod názvom Twitter), umiestnené na streche jej sídla v kalifornskom San Franciscu, vyvolalo vlnu sťažností od obyvateľov okolitých domov.

Ilustračný obrázok k článku VYSTRAŠILA vás v telefóne nová ikona písmena X? To je nový "výtvor" miliardára Muska!
Zdroj: Milan Hanzel/Dnes24.sk

V pondelok to uviedol denník The Guardian a agentúra Reuters, informuje TASR.

Majiteľ platformy Elon Musk, ktorý už v roku 2021 presťahoval sídlo svojej ďalšej firmy Tesla do Texasu, avizoval, že riaditeľstvo X zostane aj naďalej v Kalifornii. Považuje to za ekonomickú príležitosť pre San Francisco, odkiaľ v uplynulých mesiacoch odišli viaceré veľké spoločnosti.

Rozhodnutie Muska zostať v San Franciscu sa však nepáči časti miestnych obyvateľov. Spoločnosť totiž umiestnila veľké, jasne vysvietené „X“ na strechu budovy svojho sídla na ulici Market Street.

Susedia sa sťažujú, že logo svieti, pulzuje a bliká a dá sa napríklad ľahko pomýliť s policajnými majákmi. Niektorí z nich ho preto považujú za nebezpečné a aj nevkusné.

Dočasné logo?

Úrad správy budov San Francisca začalo vyšetrovanie umiestnenia loga X na strechu budovy, keďže by mohlo porušovať platné mestské predpisy. Jeden z inšpektorov však uviedol, že predstavitelia spoločnosti X mu opakovane zamietli prístup na strechu budovy.

Jeden zo zamestnancov platformy však poznamenal, že logo je len dočasné, informuje agentúra Reuters.

Elon Musk sa stal majiteľom X (Twitteru) vlani v októbri, keď ho kúpil za približne 44 miliárd dolárov. Táto sociálna sieť odvtedy prešla niekoľkými zmenami a zaznamenala viacero ťažkostí. Musk po príchode prepustil mnoho zamestnancov Twitteru vrátane takzvaných moderátorov obsahu, ktorí odstraňovali nenávistne ladené príspevky.

Dôvod zmeny na X

Miliardár Elon Musk prezradil, prečo zmenil názov Twitteru na X. V kontexte zmien, ktoré na tejto sociálnej sieti plánuje, už starý názov podľa neho nedáva zmysel.

Názov Twitter dával podľa Muska zmysel, keď mohli používatelia zverejňovať správy s dĺžkou maximálne 140 znakov. Označil to za podobné pípaniu vtákov. Slovo tweet v preklade znamená „pípať“ či „čvikotať“.

„Teraz však môžete zverejniť takmer čokoľvek, vrátane niekoľkých hodín videozáznamu,“ uviedol.

Spoločnosť v najbližších mesiacoch podľa jeho slov plánuje rozšíriť možnosti v oblasti komunikácie i schopnosť spravovať prostredníctvom tejto sociálnej siete finančné transakcie. „V tomto kontexte názov Twitter nedáva zmysel, preto sa musíme s vtáčikom rozlúčiť“.

Koniec vtáčika

Musk nové logo sociálnej siete Twitter predstavil minulý pondelok. Miliardár a podnikateľ už predtým plánoval pretvoriť Twitter na platformu z názvom X s rozsiahlymi funkciami. Inšpiráciou mala byť čínska aplikácia WeChat.

Elon Musk sa stal majiteľom Twitteru vlani v októbri, keď ho kúpil za približne 44 miliárd dolárov.

Táto sociálna sieť odvtedy prešla niekoľkými zmenami a zaznamenala viacero ťažkostí. Musk po príchode prepustil mnoho zamestnancov Twitteru vrátane takzvaných moderátorov obsahu, ktorí odstraňovali nenávistné prejavy.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

KLIKNITE aj na tieto články:

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM