Webnoviny - Svet

Vystúpenie súboru Shen Yun v Bratislave

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 30. marca (WBN/PR) – V rámci svojho európskeho turné sa súbor Shen Yun zastaví aj na Slovensku, aby 7. a 8. mája vystúpil v novom SND.

Shen Yun prináša na javisko ohromujúci repertoár tanca a hudby, ktorý čerpá svoju inšpiráciu z histórie viac než dvadsiatich dynastií a päťdesiatich etnických skupín. Etnické a ľudové tance plné farieb a radosti prenesú diváka do severných stepí Mongolska i do bujných, zelených lesov Jün-nanu. V tancoch založených na dramatických príbehoch ožívajú starodávne legendy o slávnych postavách, akými boli hrdinská Mulan a generál Jüe Fej, a tiež príbehy zo súčasnosti ako je prenasledovanie praktizujúcich Falun Dafa v Číne.

Predstavenie zažiarilo na prestížnych svetových scénach, od Royal Festival Hall v Londýne až po Kennedy Center vo Washingtone, D.C. Spoločnosť Shen Yun Performing Arts bola založená v New Yorku a je úplne nezávislá na čínskom komunistickom režime, ktorý tradičnú čínsku kultúru po desiatky rokov zneužíval a ničil. Predstavenia ako je Shen Yun dnes v Číne neuvidíte.

V orchestri Shen Yun sa stretávajú dve najväčšie klasické hudobné tradície. Spojením čínskych a západných nástrojov vzniká nový svieži zvuk, ktorý vás zavedie do ríše fascinujúcej hudby. Skladatelia skomponujú každú sezónu viac než dvadsať originálnych skladieb. Úzko pritom spolupracujú s choreografmi, aby hudba a tanec spolu dokonale splynuli. V tónoch piesní špičkových sólistov zaznievajú univerzálne témy a nadčasové hodnoty.

„Nádherný zvuk… pozoruhodne komponované melódie.“

  • NYTheatre.com

„Tance boli elegantné, jemné a nádherné. Bolo v nich niečo čisté, jasné a tiež veľmi dôstojné.“

  • Anna Liceica, sólistka, American Ballet Theatre

„Skvostná choreografia… neobyčajne krásne.“

  • Broadway World

Ako prezidnet Európskeho parlamentu, želám umeleckému súboru Shen Yun na vašom Európskom turné čo najväčší úspech. Počas rokov vystupoval Shen Yun po celom svete, aby šíril a oživoval autentickú 5.000 ročnú čínsku umeleckú tradíciu.

  • Jerzy Buzek, prezident Európskeho parlamentu

V roku 2011 prichádza súbor s úplne novým programom. Do Bratislavy ho pozvala Slovenská Asociácia Falun Gong.

Lístky na predstavenie sú dostupné v sieti Ticketportal. Viac informácii o predstavení a súbore samotnom je na webstránkach súboru: http://www.shenyunperformingarts.org/

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM