Webnoviny - Svet

Warren Beatty potvrdil účasť v pokračovaní filmu Dick Tracy

WEBNOVINY.SK

Legendárny hollywoodsky lámač sŕdc Warren Beatty. Foto: BRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) – Americký herecký veterán Warren Beatty potvrdil účinkovanie v pokračovaní kriminálneho filmu Dick Tracy (1990). Sedemdesiatšty­riročný legendárny herec si v ňom zopakuje titulnú úlohu. V rozhovore počas Hero Complex Festivalu potvrdil, že nakrúcať sa začne už čoskoro.

Akékoľvek detaily však odmietol prezradiť. „Myslím si, že je hlúpe hovoriť o filme predtým, než je hotový. Ja to nerobím,“ povedal Beatty, ktorý si v prvej snímke nielenže zahral, ale ju i režíroval a produkoval. Okrem neho sa vo filme predstavili napríklad Al Pacino, Dustin Hoffman alebo Madonna. Film s rozpočtom necelých 50 miliónov amerických dolárov zarobil na celom svete približne 162 miliónov dolárov.

Dick Tracy bol sedemkrát nominovaný na Oscara, pričom tri sošky aj získal – za najlepšiu výpravu, masky a pieseň Sooner or Later (I Always Get My Man). Samotný Warren Beatty bol na Oscara počas svojej kariéry nominovaný až štrnásťkrát. Prestížnu cenu sa mu však podarilo získať „iba“ raz a to v roku 1982, kedy ho ocenili ako najlepšieho režiséra za životopisnú drámu Červení (1981).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM