Webnoviny - Svet

Weiss ml. chce rok v reprezentácii uzavrieť víťazstvom

WEBNOVINY.SK

Vladimír Weiss ml.Foto: SITA/Nina Bednáriková SENEC 15. novembra (WEBNOVINY) – Syn trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss ml. by sa rád s rokom 2010 v najcennejšom drese rozlúčil víťazstvom. Zverencov Vladimíra Weissa st. čaká v stredu 17. novembra od 17.00 h na bratislavských Pasienkoch medzištátne prípravné stretnutie proti Bosne a Hercegovine, ktoré bude pre nich trinástym a zároveň záverečným v tomto kalendárnom roku.

„Určite nás nečaká ľahký zápas, ale pred domácim publikom sa budeme chcieť ukázať v dobrom svetle. Ja osobne by som bol spokojný s akýmkoľvek víťazstvom, ale samozrejme, rešpektujeme aj silu súpera a uvedomujeme si, že to budeme mať náročné,“ povedal Vladimír Weiss ml. na pondelňajšom zraze A-mužstva SR v seneckom hoteli Dolphin.

Dvadsaťročný technicky veľmi dobre vybavený futbalista strelil v sobotňajšom ligovom dueli proti Aberdeenu svoj druhý gól v Škótsku. Pôvodne Weiss ml. ani nemal hrať, keďže má zdravotné problémy s pätou. „Už niekoľko týždňov hrám a trénujem v podstate na tabletkách, tak to bolo aj v sobotu. Musím sa porozprávať s našimi slovenskými lekármi a uvidíme, čo sa s tým dá robiť. Možno mi odporučia iný spôsob liečby. Každopádne si však myslím, že v stredu na zápas proti Bosne budem k dispozícii,“ opísal svoj zdravotný stav kmeňový hráč Manchestru City, ktorý je v Glasgowe na hosťovaní do konca tejto sezóny. Weiss ml. sa vrátil aj k ligovému duelu proti Aberdeenu. „Som rád, že sme zvíťazili a že aj ja som k tomu prispel gólom. Pred koncom som už začínal cítiť to moje zranenie, tak som sa radšej nechal vystriedať. Po niekoľkých mesiacoch v Škótsku môžem povedať, že som tam absolútne spokojný. Futbalovo je to veľmi podobné Anglicku. Navyše, hrávam v špičkovom klube, takže sa nemám na čo sťažovať.“

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM