Webnoviny - Svet

Weiss ml. zabojuje o miesto v zostave Man City

WEBNOVINY.SK

Vladimír Weiss ml. Foto: SITA/Nina Bednáriková MANCHESTER 4. júla (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss ml. si svojimi výkonmi na XIX. majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike urobil dobrú reklamu. Dvadsaťročný krídelník by to chcel využiť na vybojovanie si miesta v zostave anglického prvoligového klubu Manchester City, s ktorým má podpísanú zmluvu. Syn reprezentačného trénera národného výberu SR Vladimíra Weissa st. strávil jarnú časť uplynulej sezóny 2009/2010 na hosťovaní v konkurenčnom Boltone Wanderers a momentálne sa hovorí o možnosti jeho odchodu na ďalšie hosťovanie, tentoraz do Newcastle United. Weiss junior by však najradšej zostal na The City of Manchester Stadium, kde sa chce pokúsiť o trvalý prienik do A-mužstva „The Citizens“.

„Konkurencia je obrovská, pretože máme v kádri množstvo skvelých hráčov zvučných mien. Rovnaké to však bolo aj vlani na jeseň a mne sa napriek tomu podarilo dostať do A-tímu. A presne o to isté sa chcem pokúsiť aj v nasledujúcom ročníku,“ cituje slová Vladimíra Weissa ml. britský Sunday Mirror.

Slováci stroskotali na MS 2010 v JAR v osemfinále, keď nestačili na favorizované Holandsko (1:2). Predtým však stihli šokovať víťazstvom v základnej skupine triumfom nad ešte stále úradujúcimi svetovými šampiónmi Talianmi (3:2), ktorých poslali „weissovci“ predčasne domov.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM