Webnoviny - Svet

Wishbone Ash vniesli do Bratislavy rockové 70. roky

WEBNOVINY.SK

Wishbone AshFoto: zulu-warrior.co.uk­BRATISLAVA 5. marca (WEBNOVINY) – Britská rocková kapela Wishbone Ash sa v piatok večer predstavila naživo v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC). Ešte predtým, než sa dostala na pódium, sa pred divákmi predstavil blues-rockový gitarista Shawn Kellerman z Kanady, ktorý odohral takmer hodinové vystúpenie. Wishbone Ash odštartovali svoj koncert o 21:20. Na vystúpení v rámci turné Reason to Believe ponúkla štvorčlenná kapela najvernejším priaznivcom množstvo starých aj novších skladieb. Počas takmer dvojhodinového koncertu mali najväčší ohlas v publiku skladby ako Warrior, Blowin´ Free, Persephone, či Throw Down The Sword.

Frontman kapely Andy Powell potešil fanúšikov nekonečnými gitarovými kreáciami a niekoľkominútovými sólami, pričom počas koncertu vystriedal štyri gitary. Predstavenie spevák a zároveň gitarista oživoval aj spoluprácou s publikom, ktorému sa niekoľkokrát prihovoril. Wishbone Ash ukončili vystúpenie hitom Phoenix, v ktorom mal každý člen sólo na svojom nástroji, konkrétne Joseph Trabtree na bicích, Muddy Manninen na gitare a Bob Skeat na basgitare. "Som šťastný, že som mohol koncertovať na Slovensku. Ďakujem Vám,“ povedal na záver spevák Andy Powell. Skupina Wishbone Ash pôsobí na hudobnej scéne vyše 40 rokov a tomu zodpovedal aj vekový priemer obecenstva. Milovníci zvuku gitary si však prišli na svoje a v MMC klube vytvorili skvelú atmosféru.

Kapela Wishbone Ash vznikla koncom 60. rokov. Na konte má albumy ako Wishbone Ash (1970), Argus (1972) alebo New England (1976), zatiaľ poslednou nahrávkou je Power of Eternity (2007). Okrem toho vydali aj niekoľko živých albumov a kompilácií. Po bratislavskom vystúpení sa kapela presúva do Českej republiky, kde má naplánované dva koncerty.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM