Webnoviny - Svet

Z. Kučová proti Kustovovej, Wienerová s Narovou

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA

MELBOURNE 13. januára (WEBNOVINY) – Dvojica slovenských zástupkýň v trojkolovej kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (18. – 31. januára, celková dotácia 24,094 milióna AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) spoznala v stredu svoje súperky na štvrtkové 1. kolo.

Zuzana Kučová, 138. vo svetovom rebríčku WTA Tour, bude bojovať s desiatkou eliminácie Dariou Kustovovou z Bieloruska (119.), ktorú v ich jedinom predchádzajúcom vzájomnom dueli zdolala na antuke v nemeckom Darmstadte vo dvoch setoch, a to už v sezóne 2002. Lenka Wienerová (161.) si zmeria sily s takisto nenasadenou čerstvo 18-ročnou Japonkou Kurumi Narovou (180.).

„Môj zdravotný stav vôbec nie je optimálny, iba včera som dobrala antibiotiká. Horúčku síce už nemám, čo je pozitívne, ale som zoslabnutá z choroby. Kustovovú poznám, je to šikovná hráčka. Bude to proti nej ťažké, ale určite skúsim zabojovať,“ uviedla Zuzana Kučová pre agentúru SITA.

„Japonku Narovú vôbec nepoznám, ale je mladá a na ´harde´ má pomerne slušné výsledky, takže to určite bude ťažký zápas,“ skonštatovala pre SITA Lenka Wienerová.

Súperky slovenských tenistiek v 1. kole kvalifikácie dvojhry žien na Australian Open v Melbourne a štvrtkový program:

Zuzana Kučová (SR) – Daria Kustovová (10-Biel.) / bilancia: 1:0 – druhý zápas na dvorci č. 12 (začiatok približne po 1.30 h SEČ)

Lenka Wienerová (SR) – Kurumi Narová (Jap.) / bilancia: 0:0 – tretí zápas na dvorci č. 4 (začiatok približne po 3.00 h SEČ)

Možné súperky Sloveniek v 2. kole kvalifikácie: Z. Kučová – Nina Bratčikovová (Rus.) alebo Tonoko Jonemurová (Jap.) Wienerová – Anikó Kaprosová (Maď.) alebo Ksenia Pervaková (17-Rus.)

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM