Webnoviny - Svet

Z Privatbanky unikli údaje klientov, zoznam mala aj polícia

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 24. apríla (WEBNOVINY) – Čísla účtov desiatky klientov Privatbanky spolu s ich osobnými údajmi a informáciami o ich finančných operáciách sa dostali na verejnosť, uviedla vo svojom dnešnom vydaní Pravda.

Podľa jej informácií už únik preveruje Generálna prokuratúra. Na základe viacerých trestných oznámení klientov začala prokuratúra aj trestné stíhanie a zisťuje, odkiaľ citlivé údaje unikli.

Banka popiera, že by takýto zoznam unikol od nich. Pravda napísala, že podobný zoznam však zrejme mala aj finančná polícia, ktorá preverovala operácie banky z rokov 2009 a 2010.

„Nepreverujeme žiadne finančné operácie, ale to, či médiá disponujú číslami účtov, menami klientov ich dátumami narodenia či finančnými operáciami,“ povedal pre Pravdu zástupca prvého námestníka generálneho prokurátora Dobroslav Trnka.

Na zozname, ktorý mal uniknúť do médií, je podľa informácií Pravdy asi osemdesiat mien vplyvných podnikateľov, ale aj štátnych inštitúcií či najbližších príbuzných najvyšších ústavných činiteľov.

Privatbanka pre Pravdu potvrdila, že v súvislosti s porušením bankového tajomstva ju už kontaktovalo viacero klientov. O preverovaní úniku prokuratúrou nevedela.

„Generálna prokuratúra upovedomila banku len o prijatí oznámenia podaného bankou,“ reagovala marketingová manažérka Zuzana Mészárošová.

Pravda pripomína, že Privatbanka, ktorá patrí do portfólia finančnej skupiny Penta, podala oznámenie na prokuratúru ešte vo februári po vyhlásení exministra vnútra Daniela Lipšica (KDH), že na základe finančnej kontroly je banka podozrivá z prania špinavých peňazí.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM