Aktualizované LULA Krimi

Z tragickej nehody pri Nitre ostali len vraky: Podrobia ich expertíze, FOTO

Po tragickej nehode na Zlatomoraveckej ceste ostali len vraky. Polícia už začala trestné stíhanie.

Zdroj: Dnes24.sk

Policajti začali v súvislosti s tragickou nehodou, ktorá si vyžiadala 12 obetí, trestné stíhanie. Autobus viezol deti zo školy, keď sa zrazil s plne naloženým nákladným autom.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nitre začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia,“ informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti.

Ako dodáva polícia, okolnosti a miera zavinenia tejto tragédie sú predmetom vyšetrovania. „Na mieste udalosti stále prebieha obhliadka miesta nehody a vyšetrovateľ vypočúva svedkov tragédie,“ pokračuje polícia.

Nehoda si vyžadovala aj pomoc policajných psychológov a zasahoval aj Tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

„V prvej línii sa snažili poskytnúť pomoc preživším a uľahčiť im prežiť ťažké okamihy po obrovskom šoku. Aj dnes sa, po krátkom odpočinku, vracajú na miesto udalosti a budú pokračovať v pomoci postihnutým touto traumou,“ vysvetľuje polícia.

Psychologická pomoc má byť v čo najkratšom čase poskytnutá aj zasahujúcim policajtom.

Štátna cesta I/65 medzi Nitrou a Zlatými Moravcami zostáva po tragickej nehode, ktorá sa stala v stredu (13. 11.) okolo 13.00 h, naďalej uzavretá. Prejazdná by mala byť v popoludňajších hodinách. Podľa vyjadrenia hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáty Čuhákovej policajti v súčasnosti dohľadávajú miesto nehody a vykonávajú výsluchy svedkov nehody.

Podľa predbežných informácií nehodu zrejme spôsobilo preťažené nákladné auto, ktoré schádzalo dolu kopcom, pod váhou nákladu sa rozkývalo a narazilo do protiidúceho autobusu. Zasiahlo ho v zadnej časti a autobus sa prevrátil do priekopy.

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Zdroj: Facebook
Z tragickej nehody pri Nitre ostali len vraky: Podrobia ich expertíze
3
Galéria
Zdroj: Policajný zbor SR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie