Šport

Za desať eur tučná výhra. Kurz na to, že Slováci vyhrajú EURO je vysoký. Vsadíte si?

Zdolali sme majstrov sveta Nemcov, všetko je teda možné. Takto nejako znie aktuálny optimizmus slovenských fanúšikov pred štartom ME 2016 vo Francúzsku (10.6. - 10.7.).

Slovenský tím hrá svoj vôbec premiérový zápas na kontinentálnom šampionáte v sobotu (11. jún o 18.00) proti Walesu.

Kozákov tím odštartuje svoju minimálne trojzápasovú púť po ME na juhozápade Francúzska v Bordeaux. Očakáva sa vyrovnaný súboj, ktorý stávkové kancelárie naprieč starým kontinentom berú za remízový.

V stredu 15. júna sa už od 15.00 tím okolo kapitána Škrtela postaví proti Rusku a tu je favoritom zborná, na záver skupinovej fázy čaká Slovákov v pondelok 20.6. o 21.00 ďalší favorit Anglicko.

**PREČÍTAJTE SI: 10 najväčších hviezd Euro 2016. Medzi elitou nechýba ani Slovák*

Priestor na optimizmus?

Pri pohľade na zloženie a formu slovenského celku a kontext súperov v B-skupine ale nie je ale vysnívaný postup do ďalšej fázy nereálny.

Najväčší favorit skupiny Anglicko (kurz na postup – 1.92) pravidelne na veľkých turnajoch stráda, Wales (6.8) je rovnako ako naši (2.2) na takomto podujatí nováčikom a Rusko (4.2) nemá zrovna najlepšiu formu, určite je zdolateľné.

Pripomeňme si, že zo šiestich skupín postúpia do osemfinále prví dvaja z každej, ktorých doplní štvorica najlepších tímov z tretích miest.

Kurz na celkové víťazstvo Kozákovcov na ME je pomerne vysoký. Ak by sa im podarilo siahnuť až na zlato, pri jednoeurovej stávke by si šťastný výherca prišiel na 120 eur. Pri stoeurovej ide už o pomerne zaujímavú čiastku.

PREČÍTAJTE SI: Tip Sport7.sk na konečné poradie: Takto dopadne Euro 2016!

Topfavoritmi sú Francúzi a Nemci

Najväčšie šance na zisk titulu majstra Európy sa dáva domácej reprezentácii (kurz 4,3), nasleduje Nemecko (4,4), Španielsko (6,0) a spomínané Anglicko (10).

Pozícia „čierneho koňa“ turnaja sa pripisuje Belgičanom, na nich je kurz 11.

Slováci (120) sú v tomto poradí na 19. mieste, patria teda medzi päticu tímov, ktorým sa najmenej verí.

„Práve z momentu, že s nami nikto nepočíta vyťažíme!“ hecujú sa na sociálnych sieťach fanúšikovia.

„Nejdem do Francúzska len tak, idem tam pre historický úspech,“ hovorí Martin Stránsky, priaznivec z Banskej Bystrice, ktorý si kvôli ME zobral trojtýždňovú dovolenku.

„Ak by sa naši dostali do finále, do roboty určite nepôjdem,“ dodáva s úsmevom.

PREČÍTAJTE SI: Koľko piva sa vypije a kto si kúpi najviac suvenírov. Čo možno neviete o ME 2016?

„Keď sme dokázali poraziť svetových šampiónov Nemcov, dokážeme všetko. Príklad slabého Grécka spred rokov nám musí byť vzorovým. Navyše máme lepší tím ako vtedy Gréci,“ hýri optimizmom Roman Šebo z Trenčína.

Pri premiéra našich na kontinentálnych majstrovstvách by úspechom bol aj akýkoľvek postup do vyraďovacej fázy, žiť príjemný sen o úspechu nás ale rozhodne baví.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie