Webnoviny - Svet

Za útok na DiCapria hrozia žene až štyri roky

WEBNOVINY.SK

Leonardo DiCaprio po útoku Foto: metronoticias­.com.mx BRATISLAVA 12. augusta (WEBNOVINY) – Štyridsaťročná Aretha Wilson, ktorú obvinili z fyzického útoku na herca Leonarda DiCapria, poprela akékoľvek obvinenia. Pred súd by sa tak mala opäť postaviť 23. augusta na predbežné vypočúvanie, až dovtedy zostane vo väzbe v Kalifornii. Minulý týždeň dostala tiež súdny zákaz kontaktovať alebo priblížiť sa k hercovi na 500 yardov (asi 457 metrov).

Wilson mala podľa obžaloby na americkú hviezdu zaútočiť smrtiacou zbraňou, rozbitou fľašou, na hollywoodskej párty v roku 2005. Podľa súdnych dokumentov vnikla žena na párty, ktorú organizoval bývalý priateľ Paris Hilton a Pamely Anderson Rick Salomon. Podľa vyhlásení polície chcela žena uštedriť ranu bývalému priateľovi, splietla si ho však s DiCapriom. Tomu museli rany na tvári a krku po nečakanom útoku zašívať, podľa informácií mal dvanásť stehov. Hviezda filmu Titanic (1997) podala žalobu za vážne ublíženie na zdraví a na násilníčku vydali zatykač. Wilson následne odletela do Kanady, v júli tohto roku ju však vydali do USA ako stíhanú osobu, aby mohla čeliť obžalobe. Hrozí jej trest odňatia slobody na štyri roky.

Leonardo DiCaprio sa predstavil napríklad aj v snímkach ako Pláž (2000), Letec (2004) či Pavučina lží (2008), aktuálne v kinách boduje v hlavnej úlohe sci-fi trileru Počiatok (2010).

Informáciu zverejnila webová stránka news.bbc.co.uk.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM