Zo Slovenska

Zabudnite na MILETIČKU, ako ste ju poznali doteraz: Jej okolie sa VÝRAZNE zmení

Monumentálny nový projekt, ktorý vyrastie v tesnej blízkosti trhoviska, bol zverejnený v roku 2021. V týchto dňoch získal už aj dôležité prvé povolenie.

Ilustračný obrázok k článku Zabudnite na MILETIČKU, ako ste ju poznali doteraz: Jej okolie sa VÝRAZNE zmení
Zdroj: EIA / INTRADE Financial Investments, s.r.o.

Okolie starej známej tržnice Miletičova čakajú veľké zmeny. Doslova pár krokov od stánkov by mal vyrásť masívny polyfunkčný komplex Nový trh. Projekt bol zverejnený v roku 2021, v týchto dňoch získal už aj dôležité prvé povolenie.

Nový trh

Pôjde o stavbu, ktorá by mala stáť na mieste súčasného administratívneho objektu – budovy Kovoprojektu, vrátane parkoviska. Projekt s viacerými výraznými priehľadmi podstatne zmení okolie Miletičky. Nový trh sľubuje viacero funkcií v rámci občianskej vybavenosti, ako aj funkciu bývania.

Nový masívny projekt by mala tvoriť až 14-podlažná budova a 20-podlažná veža.

Vzhľadom na množstvo nových obyvateľov sa už teraz dá predpokladať, že to výrazne zmení aj dopravnú situáciu v okolí.

Byty aj hotel

Nový trh ponúkne 242 bytov, najviac dvoj- a trojizbových. Na najvyšších podlažiach bude aj 16 štvorizbových bytov. Na prízemí sa budú nachádzať obchody a služby. V spodnej časti projektu sa nájde miesto aj pre „garni hotel“ s 67 izbami.

V južnej časti komplexu je naplánované denné centrum s verejným priestorom. Projekt disponuje 449 parkovacími miestami, z čoho 440 má byť umiestnených v trojpodlažnej podzemnej garáži.

Developerom Nového trhu je spoločnosť INTRADE Financial Investments. Architektúru zverili do rúk kancelárii Architekti Šebo Lichý. V týchto dňoch sa projekt posunul o kus ďalej. Od Hlavného mesta dostal súhlasné záväzné stanovisko k investičnej činnosti.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Miletička
13
Galéria
Foto: Michaela Katonová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM