Hádzaná

Začalo sa finále hádzanárskej extraligy: Tatran Prešov zdolal Topoľčany, FOTO

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v 1. finálovom zápase slovenskej extraligy nad HK Topoľčany 35:21 a v sérii hranej na tri víťazné zápasy sa ujali vedenia 1:0. Prešovčania za víťazstvom vykročili od prvých minút a po prvom polčase viedli už o 9 gólov.

Ilustračný obrázok k článku Začalo sa finále hádzanárskej extraligy: Tatran Prešov zdolal Topoľčany, FOTO
9
Galéria
Zdroj: TASR

Prešovčania netajili ambície ukončiť sériu už v najkratšom možnom čase a víťazné ambície v prvom finále potvrdzovali od prvých minút. Už v 10. minúte mali 5-gólový náskok, keď Kasal upravil na 8:3. V prvom polčase mali výrazne navrch a zakončili ho s pohodlným 9-bodovým náskokom (17:8).

Hostia sa v druhom polčase snažili pribrzdiť rozbehnutých Prešovčanov, no tí ťažili z výrazného náskoku. Hráči Topoľčian boli síce v druhom polčase efektívnejší v zakončení než v prvom, ale na zdramatizovanie náskoku to nestačilo.

1. finálový zápas:

Tatran Prešov – HK Topoľčany 35:21 (17:8)

Zostava a góly Tatrana Prešov: Čupryna, Cvitkovič – Rábek 1, Butorac 4, Hrstka 4, Lapajne, Krok 2, Babič 4, L. Urban 5, Pekár, Číp 6, Vučko 3, Abramovič, Kasal 6.

Zostava a góly HK Topoľčany: Meluš, Králik – Briatka, Janíček, Masary, Michalka 1, Ivanycja 4, Miženko 2, Ivanov 1, Cigáň 3, Hlinka 1, Jadroň 5, Minarovský, Ďurček, Žilinčík 2, Kucher 2.

Rozhodovali: Brunovský, Čanda, TH: 1/1 – 3/2, vylúčení: 4:1.

  • na zápasy 1:0

Slavko Goluža, tréner Tatrana Prešov: „Veľmi dobre sme zahrali v obrane a hneď na začiatku sme dali 3–4 ľahké góly z protiútokov. V druhom polčase sme chceli hráčov viac rotovať, udržať tempo a napokon sme zaslúžene vyhrali. Súpera rešpektujeme, ale aj do druhého zápasu pôjdeme s cieľom vyhrať, napraviť naše chyby a pokúsiť sa ešte zlepšiť našu hru. Chceme opäť hrať kolektívne, najprv však musí byť dobrá obrana a potom útok.“

Pavel Farář, tréner HK Topoľčany: „Zápas bol ovplyvnený začiatkom, keď sme doň vstúpili zle a so zbytočne veľkým rešpektom. Súpera sme chceli čo najviac držať na postavenej obrane, pretože tam máme aspoň akú-takú šancu, lebo na rýchly útok je to ťažké. To sa aj potvrdilo. V druhom polčase sme hru opticky vyrovnali, ale nevyvarovali sme sa zbytočných chýb a na to doplácame tým, že dostávame veľa gólov z druhej vlny, ktorú má Prešov veľmi dobrú. Z toho sa musíme poučiť a zdvihnúť sebavedomie do ďalšieho zápasu a nebyť takí ustrašení.“

Začalo sa finále hádzanárskej extraligy: Tatran Prešov zdolal Topoľčany
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM