Webnoviny - Svet

Začiatok týždňa bude daždivý, môže aj snežiť

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 16. apríla (WEBNOVINY) – Situáciu nad Slovenskom bude v pondelok ovplyvňovať tlaková níž, ktorá sa presúva z Karpát cez Ukrajinu, východ Poľska ďalej na sever a po jej zadnej strane k nám začína prúdiť od severozápadu vlhký a chladnejší vzduch. Informovala o tom stránka Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ).

V pondelok bude na Slovensku oblačno až zamračené. Na mnohých miestach treba počítať s dažďom alebo prehánkami, ojedinele aj s búrkami. K večeru hlásia na západe a severozápade od 700 – 900 metrov nad morom sneženie.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 13 až 18 stupňov Celzia. Na krajnom západe, Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši bude iba 7 až 12 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať okolo štyroch stupňov.

Fúkať bude severozápadný až severný vietor 3 až 8 m/s, na juhozápade miestami v nárazoch okolo 12 m/s (10 až 30 km/h, 45 km/h). Dopoludnia na východnom Slovensku vietor z južných smerov do 4 m/s (15 km/h). V južnej polovici stredného Slovenska bude bezvetrie alebo zaveje iba slabý vietor.

Predpoveď počasia na utorok

Podobné počasie treba očakávať aj v utorok, kedy sa k nám v chladnom vzduchu od západu rozšíri výbežok vyššieho tlaku vzduchu. V noci bude oblačno až zamračené a na viacerých miestach sa vyskytne dážď alebo prehánky, postupne od 600 metrov môžu byť zrážky aj snehové.

Cez deň by malo byť oblačné počasie, na západe prevažne polooblačno a miestami prehánky, spočiatku od 600 metrov, neskôr od 800 metrov aj snehové. V noci teplota klesne na 4 až –1 stupeň, na juhu stredného a východného Slovenska teplota v noci vystúpi na 8 až 4 stupne Celzia.

Denná teplota sa bude pohybovať v utorok v rozmedzí od 8 do 13 stupňov, v severnej polovici Slovenska bude trochu chladnejšie. Vzduch sa tu zohreje len na 3 až 8 stupňov Celzia.

Fúkať by mal prevažne severný vietor 4 až 8 m/s (15 až 3 km/h), na západe a na východe miestami v nárazoch okolo 13 m/s (45 km/h), na strednom Slovensku bude rýchlosť vetra do 5 m/s.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM