Webnoviny - Svet

Zadržali podozrivých z útoku na hráčov Toga

WEBNOVINY.SK

Africký pohár národov v AngoleFoto: SITA/AP

LUANDA 11. januára (WEBNOVINY) – Angolské policajné zložky zadržali v nedeľu dve osoby podozrivé zo spojenia s piatkovým ozbrojeným útokom na výpravu futbalistov Toga smerujúcu na Africký pohár národov. Streľba na autobus si vyžiadala tri obete na životoch, incident sa odohral v angolskej enkláve Cabinda ležiacej uprostred územia Konžskej demokratickej republiky. „Zaistení boli dvaja ľudia, viac informácií na zverejnenie zatiaľ nemáme,“ povedal pre angolský štátny rozhlas generálny prokurátor provincie Cabinda Antonio Nito.

Angolčania z útoku obvinili separatistickú organizáciu Front za oslobodenie regiónu Cabinda (FLEC), tá sa následne k útoku prihlásila. Okrem domáceho šoféra autobusu prišli o život aj asistent trénera Toga Amalete Abalo a hovorca národného výberu Stanislas Ocloo. Zranených bolo ďalších deväť osôb, medzi nimi aj náhradný brankár Kodjovi Obilale, ktorého previezli do Juhoafrickej republiky, kde sa podrobil operácii. Reprezentácia Toga sa na naliehanie politických špičiek odhlásila z turnaja o kontinentálneho šampióna a vrátila sa do vlasti.

Údajný líder separatistov Rodrigues Mingas sa zo svojho francúzskeho exilu nechal počuť, že útok bol namierený na angolskú eskortu sprevádzajúcu autobus. „Vo vojne sa môže stať všeličo. Toto je iba začiatok,“ citovala jeho cynické vyhlásenie rozhlasová stanica France-Info.

SITA/AFP/AP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM