Aktualizované Anton Hrachovský Krimi

Zadržaní Taliani sú na slobode: Polícia nebude poskytovať bližšie informácie

Polícia potvrdila prepustenie osôb, ktoré zadržala v súvislosti s vraždou mladého novinára a jeho snúbenice. Šesť Talianov sa tak ocitlo na slobode.

Ilustračný obrázok k článku Zadržaní Taliani sú na slobode: Polícia nebude poskytovať bližšie informácie
Zdroj: TASR

Polícia potvrdila prepustenie osôb, ktoré boli zdržané vo štvrtok (1.3.) pri policajnej razii na východnom Slovensku v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Martin Wäldl.

Informácie médiám až po súhlase prokurátora

„Vyšetrovateľ vo štvrtok (1.3.) zadržal sedem osôb ako podozrivé v zmysle Trestného poriadku. V zákonnej lehote (48 hodín), ktoré má k dispozícii, preveroval a zisťoval skutočnosti potrebné na vznesenie obvinenia. Po lehote 48 hodín boli osoby zo zadržania prepustené,“ uviedol Wäldl. „Bližšie informácie, aj na základe rozhodnutia dozorového prokurátora, poskytovať nebudeme,“ dodal.

Dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vydal už v stredu (28.2.) v súvislosti s prípadom vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky písomný pokyn, ktorým rozhodol, že Policajný zbor (PZ) SR môže poskytovať informácie médiám len po výslovnom súhlase dozorujúceho prokurátora v záujme ochrany osobnosti, osobných údajov svedkov a poškodených a aby sa nemaril priebeh vyšetrovania.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie