Prokop Slováček Krimi

Záhadného muža, ktorý sa prechádzal po Prezidentskom paláci, chytili

Polícia zadržala muža, ktorý sa mal v noci z 27. na 28. júna vkradnúť do Prezidentského paláca. Ide o 35-ročného Milana K. z Českej republiky.

Ilustračný obrázok k článku Záhadného muža, ktorý sa prechádzal po Prezidentskom paláci, chytili
Zdroj: Dnes24.sk

Muž približne o jednej hodine ráno preskočil sklenený plot zo zadnej strany paláca a dostal sa na zadné nádvorie a následne do budovy. Vstúpil do budovy nezabezpečeným zamestnaneckým vchodom, vyšiel po schodoch na najvyššie poschodie, kde strávil približne 20 minút.

Na tomto poschodí sa spustil bezpečnostný systém, ktorý bol vyhodnotený ako falošný poplach a bol vypnutý. Tou istou trasou následne zišiel na zadné nádvorie a dostal sa k bočnému vstupu do Prezidentského paláca z Banskobystrickej ulice, ktorý si z vnútornej strany otvoril a odišiel. Tvár muža zachytili bezpečnostné kamery.

PREČÍTAJTE SI AJ: Nezvaný hosť u Andreja Kisku: Po prezidentskom paláci sa pohyboval záhadný muž

Kto za to môže?

Ochranu paláca zabezpečuje 24 hodín denne Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií, ktorý patrí pod Ministerstvo vnútra SR. „Nadriadený naďalej zhromažďuje všetky relevantné informácie o zanedbaných povinnostiach zo strany ochrankárov a na ich základe rozhodne o miere zavinenia a charaktere následných krokov,“ priblížila Silvia Keratová z ministerstva vnútra.

Riaditeľ Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR Radovan Horváth požiadal vedenie Ministerstva vnútra SR o jeho uvoľnenie z funkcie.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM