Webnoviny - Svet

Zamestnanosť v priemysle v októbri opäť vzrástla

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto: SITA/Jano ŠperkaBRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – Zamestnanosť v priemysle v októbri posilnila druhý mesiac v rade, keď medziročne vzrástla o 1,4 %. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR, počet zamestnancov v októbri v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roku vzrástol aj v doprave a skladovaní, a to o 0,9 %. Po dlhodobom poklese sa v desiatom mesiaci tohto roku zvýšil počet zamestnaných osôb aj vo vybraných trhových službách o 0,7 %. V ostatných sledovaných odvetviach pokračoval trend poklesu zamestnanosti. Najvýraznejšie zníženie počtu zamestnaných osôb zaznamenali v informačnom a komunikačnom segmente, ktorý oslabil o 10,7 %. V predaji a oprave motorových vozidiel zamestnanosť v októbri medziročne klesla o 5,1 % a v ubytovaní o 4,2 %.

V priemere za desať mesiacov tohto roku pracovalo v priemysle 477,7 tis. osôb, z toho v priemyselnej výrobe 429,3 tis. ľudí. Stavebníctvo zamestnávalo 179,8 tis. osôb, maloobchod 152,1 tisíc, vybrané trhové služby 120,1 tisíc, doprava a skladovanie 110,7 tisíc, veľkoobchod 95,3 tisíc, informačné a komunikačné činnosti 33,3 tisíc, činnosti reštaurácií a pohostinstiev 28,7 tisíc, predaj a oprava motorových vozidiel 21,1 tisíc a ubytovanie 9,5 tis. osôb.

Za január až október tohto roku sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku zamestnanosť najviac znížila vo veľkoobchode, a to o 12,6 %. V informačných a komunikačných činnostiach sa zamestnanosť znížila o 12 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 8,2 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 8 %, v ubytovaní o 7,5 %, v priemysle o 5 %, vo vybraných trhových službách o 2,8 %, stavebníctve o 2,7 %, maloobchode o 2,4 %, v doprave a skladovaní o 1,4 %.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM