Peter Handzuš Hokej

Zápas na diaľku o piate miesto: Poprad prehral v Bystrici, Žilina v Trenčíne

Popradčania cestovali na zápas do Banskej Bystrice bez štyroch hráčov základnej zostavy. V zápase o dôležité body chýbali Kostúr, Bartečko, Kroták a Rapáč. Po prehre Žiliny v Trenčíne patrí Popradu aj naďalej 5. miesto v tabuľke Tipsport ligy.

Ilustračný obrázok k článku Zápas na diaľku o piate miesto: Poprad prehral v Bystrici, Žilina v Trenčíne

Popradčania nastúpili bez trojice zranených Bartečka, Krotáka a Kostúra, navyše im chýbal pre trest i Rapáč. Napriek tomu sa od úvodu zahryzli do súpera. Veľkú šancu nevyužil najprv Koyš, ktorý minul odkrytú bránku domácich. Presne mieril až Jaborník. Ten napriahol spoza kruhu a trafil ideálne. Bystričania sa zmobilizovali a ešte do prestávky otočili nepriaznivé skóre. Od modrej a mantinelu totiž poslal pozdrav gólmanovi Svobodovi Petran a neskôr vyšla tretiemu útoku akcia po vyhratom buly. Zigo naservíroval do medzikružia Matouškovi a ten mieril pohotovo po ľade – 2:1. V osemnástej minúte vyrobil chybu na obrannej modrej Popradčan Malina. Využil toho Bezúch. Jeho sólo malo gólovú podobu.

V strednej časti sa dlho nič nedialo. Hosťujúci Štrauch mieril vedľa a domáceho Hvilu vychytal Svoboda. V polovici zápasu sa rútil na bránku Popradu M. Surový, no nebol úspešný. Udreli teda Podtatranci. Po prihrávke Štraucha sa presadil z pravej strany švihom z uhla Koyš a znížil na 3:2. Tento stav mohol zmeniť Surový, ale zazvonil iba na žŕdke. V 35. minúte hrali síce ‚kamzíci‘ presilovku, avšak tešili sa hráči spod Urpína. Bortňák vybojoval puk v útočnej tretine, našiel v medzikruží Basta, ktorý trafil ideálne – 4:2.

V tretej tretine sa snažili hostia niečo so zápasom urobiť. Nevyužili dve presilovky v rade a čo bolo podstatné, nepresadili sa v dvoch šanciach. Najväčšiu mal Paločko. Preštrikoval sa pred Bacashihuu, no tiesnený neskóroval. Platilo teda pravidlo nedáš – dostaneš. Bajaruns ideálne našiel pred bránkou Kytnára, ktorý iba nastavil hokejku – 5:2. Bodku za zápasom dal napokon v závere v presilovke Hvila, ktorý ťažil z prihrávky Tománka a uzavrel skóre na 6:2.

Pavol Paukovček, tréner Popradu: „Výsledok je pre nás krutý, no napriek tomu by som chcel hráčov pochváliť za bojovnosť a predvedený výkon. Mrzia nás hlavne nevyužité presilové hry. Súper so skúseným mužstvom využil všetky ponúknuté šance, trestal naše chyby a tým pádom aj zvíťazil.“

Richard Zedník, asistent trénera Banskej Bystrice: „Z našej strany to bol vlažný výkon. Môžeme byť spokojní iba s tromi bodmi a s tým, že sme po dlhom čase dali gól z presilovky. To je asi tak všetko. Poprad bojoval, my sme využili šance a dali z nich góly. Takto si však výkon smerom do play-off ani zďaleka nepredstavujeme.“

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Góly: 11. Petran (Majdan), 17. Matoušek (Zigo, Sandgren), 18. Bezúch, 35. Bast (Bortňák), 47. Kytnár (Bajaruns) 59. Hvila (Tománek, Bast) – 10. Jaborník (Paločko), 31. Koyš (Štrauch).
Rozhodovali: Kubuš – Kacej, Stanzelm, vylúčení: 5:4, navyše: 59. Paukovček (Poprad) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 1605 divákov

HC'05 iClinic Banská Bysstrica: Bacashihua – Roussel, Pujacs. I. Majeský, Šmach, Čížek, Gründling. Sandgren, Petran – Majdan, Tománek, Bast – Hvila, Kytnár, Bajaruns – Lunter, Zigo, Matoušek – Bezúch, M. Surový, Bortňák
HK Poprad: Svoboda – Dinda, R. Suchý, Fabian, Jaborník, Kasík, Malina, Gáborčík, Pařízek – Koyš, Heizer, Štrauch – Paločko, Lantoš, Achs – Števuliak, Paukovček, O. Mikula – Lindeman, Toma, Bednarčík