Webnoviny - Svet

Zápas SR - Chorvátsko pre spor odvysiela Joj Plus

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 10. augusta (WEBNOVINY) – Stredajší futbalový zápas medzi Slovenskom a Chorvátskom (20.30 h, Bratislava, Pasienky) napokon odvysiela televízia Joj Plus. Pôjde o prvý priamy prenos Joj Plus zo športového podujatia.

Vysielateľ prvého súboja slovenskej reprezentácie po tohtoročných majstrovstvách sveta v JAR bol až do utorňajšieho poludnia neznámy. Práva na vysielanie tohto zápasu vlastní spoločnosť Digi Slovakia, ktorá však začne na svojom športovom kanáli Digi Sport vysielať až od 14. augusta, a preto ponúkla STV licenciu na jeho odvysielanie spolu aj so súbojom kvalifikácie ME 2011 hráčov do 21 rokov Slovensko – Srbsko.

"Boli sme prekvapení, keď nás Slovenská televízia prostredníctvom Jozefa Foltýna, šéfredaktora Hlavnej redakcie športu, požiadala o úhradu výrobných nákladov na priateľské stretnutie slovenskej reprezentácie s Chorvátskom, a to vo výške 25 000 eur. Po našom odmietnutí znížila STV čiastku na 15 000 eur. Spoločnosť Digi Slovakia nemôže pristúpiť na takéto podmienky. Mrzí nás, že verejnoprávna STV našu ponuku neprijala,“ uviedla v stanovisku marketingová manažérka Digi Sport Andrea Mišurová. Digi Slovakia sa napokon dohodla s kanálom Joj Plus.

STV mala záujem o získanie práv na domáce zápasy slovenskej reprezentácie a Corgoň ligu, podľa svojho stanoviska ponúkla finančné podmienky na úrovni predchádzajúcej zmluvy. Spoločnosť Sport Five, ktorá predávala televízne práva na základe zmluvy so Slovenským futbalovým zväzom, ich však neakceptovala a dohodla sa s Digi Slovakia. "Minulý týždeň dostala STV neoficiálnu ponuku od Digi TV na odvysielanie oboch predmetných zápasov, svoj súhlas sme však podmienili splnením istých finančných podmienok. Je zarážajúce, že hoci vedenie SFZ pri rokovaniach nebolo, v pondelok 9. 8. 2010 zverejnilo sumu 25 000 eur, ktorá nie je pravdivá, ale potvrdzuje, že SFZ a súkromná televízia ťahajú za jeden povraz a spoločne sa snažia donútiť STV vysielať oba predmetné zápasy. Dôvod je zrejmý: aby zachránili existujúcu spoločnú zmluvu o právach. Slovenská televízia odmieta stať sa nástrojom vydierania v rukách komerčného subjektu a futbalových funkcionárov, ktorí vytvárajú dojem, že ich neuvážené kroky im STV a v konečnom dôsledku všetci občania Slovenska musia pomáhať naprávať. S právami na zápasy slovenskej reprezentácie sa nekupčí! Krok, v ktorom súkromná televízia ponúka STV jeden prípravný zápas na odvysielanie, aby si zachránila svoju zmluvu, je hodenie ohlodanej kosti s argumentáciou, že vás pozvali na hostinu,“ píše sa v stanovisku STV.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM