Anton Hrachovský Krimi

Zásahy hasičov v Prešovskom a Košickom kraji: Bojovali s požiarmi i spadnutými stromami

Hasiči na východe Slovenska zasahovali počas víkendu pri popadaných konároch a stromoch, tiež menších požiaroch. Dva z nich boli v bytoch priamo v Prešove.

Ilustračný obrázok k článku Zásahy hasičov v Prešovskom a Košickom kraji: Bojovali s požiarmi i spadnutými stromami
Zdroj: TASR

Ako informovali z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach, technické zásahy pri spadnutých konároch a stromoch na cestu mali dokopy štyri, z toho tri priamo v Košiciach, jeden z nich mali aj v obci Šemša.

Dva požiare priamo v Prešove

V Prešovskom kraji zas hasiči zasahovali pri troch požiaroch. Dva z nich boli v bytoch priamo v Prešove, jeden na Mukačevskej a druhý na Prostějovskej ulici. Pri oboch príslušníci použili dýchacie prístroje, v jednom aj druhom prípade bola splodinami horenia intoxikovaná jedna osoba. Príčina vzniku požiarov je v štádiu vyšetrovania. Predbežná škoda v oboch prípadoch bola dokopy vyčíslená na 1000 eur.

Horiaci rodinný dom

Požiar v kuchyni rodinného domu zaznamenali v obci Tarnov v Bardejovskom okrese. K zraneniam tam nedošlo. Predbežnú škodu odhadli na 5000 eur. „Pri zásahu boli použité dýchacie prístroje. Po zlikvidovaní požiaru bol celý dom termokamerou prekontrolovaný, neboli zistené žiadne ďalšie ohniská,“ informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove s tým, že tam zasahovali siedmi hasiči s dvoma kusmi techniky.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie