Zo zahraničia

Zašlo to PRIĎALEKO! Farárovi najprv poškodili auto, teraz mu vymenili víno za BIELIDLO

Farára sa niekto snaží zastrašiť. Čelil vyhrážkam, poškodili mu auto a najnovšie mu do čiaš s vínom a vodou naliali bielidlo.

Ilustračný obrázok k článku Zašlo to PRIĎALEKO! Farárovi najprv poškodili auto, teraz mu vymenili víno za BIELIDLO
Zdroj: Pexels.com

Neznámi páchatelia v obci Pannaconi di Cessaniti v juhotalianskom regióne Kalábria naliali tamojšiemu farárovi pred nedeľnou omšou do čiaš s vodou a vínom na oltári bielidlo, informovala agentúra APA.

Zistil to počas omše

Kňaz počas po posvätenie vody a vína počas omše zistil, že páchnu po bielidle. Neskôr aj laboratórna analýza potvrdila, že v nich je bielidlo. Incident nahlásil polícii, ktorá prípad začala vyšetrovať.

V minulosti sa už viackrát stal terčom pokusov o zastrašovanie.

V uplynulom mesiaci mu niekto neznámy dvakrát poškodil auto a dostal aj dva výhražné listy. Napriek tomu sa nenechá zastrašiť.

„Mojou pomstou je láska, mojím obranným štítom je odpustenie, mojím pancierom je súcit. Nenechám sa zastaviť prekážkami ani vystrašiť tmou,“ napísal.

Nie je v tom sám

V uplynulých dňoch sa vyhrážali aj farárovi v neďalekom meste Cessaniti, ktorý si na aute našiel mŕtvu mačku. V mesto v auguste 2023 odstúpil primátor, pričom skutočným dôvodom mohol byť vplyv mafie na miestnu samosprávu.

„Naša diecéza odsudzuje pokusy o zastrašovanie, ktoré nemajú nič spoločné s normálnym kresťanským životom na farách. Preto ešte raz apelujem na kresťanské komunity, aby sa nenechali odradiť touto rečou nenávisti,“ zastal sa miestny biskup svojich kňazov a veriacich.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Twitter.com/FL360aero
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM