Hokej

Zástupcovia klubov súhlasili so štartom Slovana v Tipsport lige: Dali mu však podmienku

V utorok sa stretli zástupcovia klubov našej najvyššej hokejovej súťaže s predstaviteľmi SZĽH.

Ilustračný obrázok k článku Zástupcovia klubov súhlasili so štartom Slovana v Tipsport lige: Dali mu však podmienku
11
Galéria
Zdroj: TASR

Tipsportligové kluby počas utorňajšieho rokovania s vedením Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) odobrili Ligovú radu ako riadiaci orgán súťaže a súhlasili so štartom Slovana Bratislava. „Belasím“ však dali podmienku, klub sa musí do 1. augusta dohodnúť na vyrovnaní záväzkov aj s poslednými štyrmi hráčmi, ktorým dlží výplaty.

Vedenie SZĽH rokovalo so zástupcami všetkých klubov najvyššej slovenskej súťaže na Športovej rade Pro-hokeja. Kluby jednohlasne a oficiálne odsúhlasili už skôr avizovaný vznik Ligovej rady SZĽH. Tá sa po potvrdení Výkonným výborom SZĽH 1. augusta stane riadiacim orgánom Tipsport ligy, informoval portál hockeyslovakia.sk.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Na rokovaní sa zúčastnili aj zástupcovia Slovana, ktorí prítomných informovali o stave podlžností a záväzkov k utorku 30. júla. Zo 67 hráčov a členov realizačného tímu sa klub dohodol na vyrovnaní záväzkov so 63. So zvyšnými štyrmi je vedenie klubu, podľa slov zástupcov Slovana, v poslednej fáze riešenia.

Všetky kluby TL sa zhodli na tom, že v prípade, že sa Slovan stihne dohodnúť aj so zvyšnými hráčmi do zasadnutia Výkonného výboru SZĽH, ktoré sa uskutoční 1. augusta, budú súhlasiť s udelením licencie na štart v Tipsport lige pre HC Slovan Bratislava pre sezónu 2019/2020.

Foto: ilustračné

Štart prípravy HC Slovan Bratislava
11
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM