Regióny

Zaujímavý plán Michaloviec: Chcú vybudovať súvislú wifi sieť v celom centre mesta

Dobrá správa pre milovníkov surfovania na internete. Michalovce chcú vybudovať súvislú wifi sieť v celom centre mesta.

Ilustračný obrázok k článku Zaujímavý plán Michaloviec: Chcú vybudovať súvislú wifi sieť v celom centre mesta
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Michalovce plánuje rozšírenie wifi siete. Chce pokryť centrum mesta aj vybrané verejné budovy. Prinášame vám bližšie podrobnosti.

Ďalší wifi hotspot

Mesto Michalovce prevádzkuje 2 wifi-hotspoty (Námestie osloboditeľov 30 a Staničná 1). Radnica zverejnila, že súčasne sa pripravuje ďalší wifi hotspot – na Námestí slobody – a to v súvislosti s realizáciou projektu inteligentnej lavičky.

„Mesto má k dispozícii informácie o vyťažení týchto prístupových zariadení, preto chce vybudovať súvislú wifi sieť v celom centre mesta,“ uviedol michalovský magistrát. Ako ďalej dodal, táto realizácia by mala byť súčasťou projektu Wifi sieť Michalovce.

Otvorená mestská sieť

Michalovce by chceli vybudovať otvorenú mestskú wifi sieť. V pláne majú aj pokrytie centra mesta 30Mbps pripojením do siete internet a vybraných verejných budov. Plánom mesta je umožnenie pripojenia sa do siete obyvateľom i návštevníkom mes­ta.

V rámci spomínaného projektu (Wifi sieť Michalovce) chce mesto požiadať o nenávratný finančný príspevok. „Súčasťou žiadosti o nenávratný finančný príspevok je aj uznesenie mestského zastupiteľstva o spolufinancovaní a realizácii projektu. Maximálna výška celkových oprávnených výdavkov na jeden projekt je 15 000 eur, výška povinného spolufinancovania je minimálne 5 % z celkových oprávnených výdavkov,“ doplnila radnica.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM