Webnoviny - Svet

Zbavte sa kapitalistickej módy, radí vodca ženám

WEBNOVINY.SK

SOUL 16. decembra (WEBNOVINY) – Komunistický režim v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) spustil v krajine na príkaz vodcu Kima Čong-ila kampaň namierenú na „zlepšenie“ tamojších módnych návykov. Informovali o tom juhokórejské mimovládne organizácie. Oficiálne severokórejské médiá tvrdia, že muži by mali nosiť krátke vlasy a ženy by mali nosiť vrkoče.

„Aby boli vaše vlasy upravené… je veľmi dôležité držať sa etósu a životného štýlu v krajine,“ píše sa vo vládnych novinách Rodong Sinmun. Podľa juhokórejskej organizácie Dobrí priatelia vyšli tieto rady priamo na popud samotného Kima a ich vykonávateľom je Centrálny mládežnícky výbor KĽDR. „Takto vyzerá naša pravá kórejská žena? Prečo sa vzdáva našej tradičnej krásy a napodobňuje zahraničné zlozvyky kapitalistov?“ pýtajú sa štátne noviny.

Autoritársky vodca tejto izolovanej krajiny ženám ďalej prikázal, aby nenosili sukne siahajúce nad kolená, tesné alebo rozšírené nohavice alebo akýkoľvek odev, ktorý odhaľuje ženské krivky. Členovia mládežníckeho výboru teraz údajne kontrolujú dodržiavanie týchto pravidiel v praxi.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM