Webnoviny - Svet

Zdravotne postihnutí sa predvedú na Abilympiáde

WEBNOVINY.SK

Abilympiáda Ilustračné foto SITA BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) – Na 10. ročníku celoslovenskej Abilympiády, ktorá sa uskutoční od 7. do 10. októbra, sa stretne 140 zdravotne postihnutých súťažiacich z celého Slovenska, ktorí majú ambíciu ukázať, čo v nich naozaj je. Víťazi jednotlivých kategórií dostanú hodnotné vecné ceny a zároveň si zabezpečia miesta na celosvetové finále Abilympiády, ktoré bude v novembri 2011 v Južnej Kórei. Olympiádu zručností na Slovensku tento rok organizuje Zväz telesne postihnutej mládeže, súťaž sa uskutoční v priestoroch Strednej odbornej školy Na Pántoch v Bratislave.

"Pre súťažiacich sme pripravili v dvoch dňoch 22 súťaží. Medzi tie najatraktívnejšie disciplíny patrí cukrárstvo, kaderníctvo, knihárstvo, jazda zručnosti, modelovanie z hliny, ozdobovanie medovníkov, počítačová editácia textu, reportážna fotografia a tvorba plagátu,“ povedala o priebehu súťaže jej koordinátorka Henrieta Horváthová. Hlavným cieľom súťaže je dokázať zdravému obyvateľstvu, že postihnutý človek môže byť rovnocenným partnerom pri vykonávaní pracovnej činnosti, doplnila.

Ako agentúru SITA informoval hovorca Abilympiády Martin Buzna, prvá súťaž sa na Slovensku konala v decembri 1994. Od roku 1995 sa slovenskí talentovaní zdravotne postihnutí ľudia zúčastňujú aj na celosvetových Abilympiádach, kde dosahujú vynikajúce úspechy. Za pätnásť rokov reprezentovali Slovensko na celosvetových olympiádach schopností v Japonsku, Austrálii, Českej republike a v Indii a priniesli 11 medailí.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM