Webnoviny - Svet

Železnice chcú kúpiť drahý fotoaparát konkrétnej značky

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto. Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – Štátna firma Železničná spoločnosť Slovensko (ŽSSR) sa rozhodla kúpiť fotoaparát konkrétnej značky aký používajú fotoreportéri svetových agentúr a ľudia patriaci väčšinou k profesionálnej špičke.

Upozornila na to spravodajská televízia TA3. Ako odznelo vo večerných Hlavných správach, železnice chcú fotoaparát využiť pre podnikový časopis, marketing a reklamu.

Riaditeľ odboru komunikácie ŽSSR Alexander Buzinkay nevidí na tom nič zvláštne a nepovažuje za správnejšie, keby vypísali v súťaži iba špecifikáciu parametrov a na základe ponúk by si vybrali. „Pretože sme chceli Nikon,“ vysvetlil dôvod rozhodnutia.

Netajil sa, že hlavnú úlohu zohrala jeho osobná skúsenosť s touto značkou a to, že je na ňu zvyknutý. Priznal, že preto iným značkám nedal šancu. „Mne sa tento postup nezdá vhodný. Je potrebné stanoviť to, že neobjednávam nejakú konkrétnu značku, ale aparát, ktorý je schopný v tejto kvalite pracovať. To znamená, že nevylučujem zo súťaže iné výrobné značky,“ uviedol k tomu Jiří Vlach z Transparency International Slovensko.

Stratová akciovka chce mať kvalitné fotky

Cenové ponuky na fotoaparát požadovanej značky a vybavenia sú okolo 5500 eur. Na otázku televízie, či by sa nedal kúpiť fotoaparát lacnejšie Buzinkay zareagoval odpoveďou, že bude môcť fotiť aj mobilom. Vedeniu rezortu dopravy neprekáža, že stratová štátna akciovka, ktorej primárnou úlohou nie je vizuálna prezentácia ani propagácia potrebuje práve jeden z najdrahších fotoaparátov na trhu.

„Považujeme za úplne správne, že železnice nebudú mesačne platiť drahé peniaze za fotografie ako to bolo za minulého vedenia, preto vítame takýto krok železníc,“ povedal pre TA3 hovorca ministerstva Martin Krajčovič. Elektronická aukcia sa napokon skončila fiaskom, lebo záujemcovia nevedeli požadovaný tovar dodať. ŽSSR ale neplánuje od svojho zámeru ustúpiť.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM