Rastislav Búgel Zo Slovenska

Železničná doprava: Na jej plynulosť výrazne vplývalo počasie

Počasie si robí čo chce. Na plynulosť železničnej dopravy na celom území Slovenska vplývalo počas minulého týždňa veľmi výrazne.

Ilustračný obrázok k článku Železničná doprava: Na jej plynulosť výrazne vplývalo počasie
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Následkom silného vetra a hustej hmly, v niektorých prípadoch i mrznúcej námrazy na koľajniciach, trakčnom vedení a výhybkách, meškalo viacero vlakov osobnej aj nákladnej dopravy.

Pre mráz na mnohých miestach praskli koľajnice. Na takomto úseku sa musí doprava buď obmedziť, alebo úplne vylúčiť a poškodená časť vymeniť. Takéto prípady boli napríklad na trati Považská Bystrica – Púchov, Hliník n./Hronom – Žiar n./Hronom, ŽST Spišská Nová Ves, Vydrník.

Na tratiach Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) minulý týždeň vlak zrazil dvoch ľudí. Išlo pravdepodobne o samovraždu. Muž na trati Sliač – Vlkanová nereagoval na zvukovú výstrahu osobného vlaku. Následkom nehody meškali dva vlaky.

V druhom prípade vošiel muž tesne pred blížiacim sa vlakom do jeho jazdnej dráhy. Osem vlakov dokopy meškalo 276 minút.

Na trati Nové Košariská – Podunajské Biskupice sa na železničnom priecestí stala dopravná nehoda, pri ktorej auto poškodilo priecestné zabezpečovacie zariadenie. Doprava musela byť v uvedenom úseku zastavená. Informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Martina Pavliková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM