Zem zasiahne geomagnetická BÚRKA: Hrozí narušenie sietí aj výpadky signálu!
Geomagnetické búrky sú hodnotené na stupnici od 1 do 5, pričom 1 je najslabšia a 5 má najväčší potenciál poškodenia.

Stredisko predpovede vesmírneho počasia (SWPC) Národnej meteorologickej služby varuje, že počas dnešného dňa by mohla Zem zasiahnuť geomagnetická búrka triedy G1. Informáciu priniesol portál iMeteo.sk.
Výpadky sietí aj polárna žiara
Ako vysvetľuje iMeteo.sk, geomagnetické búrky sú hodnotené na stupnici od 1 do 5, pričom 1 je najslabšia a 5 má najväčší potenciál poškodenia.
To ale neznamená, že G1, ktorá nás počas piatka čaká, je úplne neškodná. Môže spôsobiť slabé výpadky elektrických sietí či kratšie výpadky signálu.
Vyvolá dokonca aj polárnu žiaru. Žiaľ, zo Slovenska ju neuvidíme, no dobre pozorovateľná bude najmä zo Sibíri a z Kanady, menej z európskych severských krajín.