Webnoviny - Svet

Ženy SR 19 neuspeli v I. fáze kvalifikácie ME 2010

WEBNOVINY.SK

MANCHESTER 24. septembra (WEBNOVINY) – Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov nepostúpili do II. fázy kvalifikácie o účasť na budúcoročných majstrovstvách Európy hráčok tejto vekovej kategórie. Zverenky trénera Martina Pacholeka síce na záver turnaja 6. skupiny I. fázy eliminácie zvíťazili nad rovesníčkami z Bieloruska presvedčivo 5:1, no v konečnej tabuľke to po predchádzajúcich prehrách s favorizovanými tímami Nórska a Anglicka stačilo len na konečnú nepostupovú 3. priečku. Do jarnej II. fázy kvalifikácie ME 2010 postúpili z každej z 11 skupín úvodnej fázy prvé dva tímy a najúspešnejšie družstvo z 3. priečky, ktorým je Srbsko. Zo “slovenskej” 6. skupiny, ktorá sa hrala v Anglicku neďaleko Manchestru, si postup už v pondelok zabezpečili spomínané Anglicko a Nórsko.

Vo štvrtok proti Bielorusku sa strelecky darilo najmä Lucii Šuškovej, ktorá zaznamenala hetrik. Zaujímavosťou je, že Slovenkám sa podarilo streliť v prvom polčase tri góly v rozpätí troch minút.

Slovensko „19“ Bielorusko „19“ 5:1 (5:1) Góly: 13., 30. a 36. Šušková, 11. Lackovičová, 13. Mašlejová – 26. Nižegorodovová (z 11 m), rozhodovala: Asulinová (Izr.) SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM