Webnoviny - Svet

Židek hlavnou hviezdou na EP vo Vrátnej

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA, AP

ŽILINA 27. januára (WEBNOVINY) – Strieborný olympijský medailista z Turína 2006 v snoubor­dkrose Radoslav Židek, ktorý sa nekvalifikoval na ZOH 2010 do Vancouveru, bude v závere týždňa vo Vrátnej jednou z hviezd pretekov Európskeho pohára. Organizátori podujatia však museli zmeniť program a namiesto sobotňajšej súťaže v skokoch (Big Air) sa uskutočnia preteky kategórie FIS v paralelnom obrovskom slalome.

„Zmena nastala v dôsledku malého počtu prihlásených snoubordistov na skoky,“ informoval šéf organizačného výboru EP vo Vrátnej Karol Mihok: „Čakáme na štarte približne 133 pretekárov zo 14 krajín a veríme, že preteky budú mať aj početnú divácku kulisu.“

V súťaži mužov by sa malo predstaviť 81 snoubordistov vrátane najlepších dvoch v hodnotení paralelného obrovského slalomu v rámci EP 2009/2010 Alexandra Belkina z Ruska a Rakúšana Andreasa Lauseggera. Z elitnej dvadsiatky poradia budú chýbať vo Vrátnej len štyria. V štartovom poli 52 žien, z ktorých je 8 z prvej dvadsiatky EP, sa objaví aj líderka Sabine Schöffmannová z Rakúska. Zo Slovenska je prihlásených 9 mužov (Marek Petruňák, Jozef Vaník, Patrik Herko, Matej Baco, Vladimír Bella, Radoslav Židek, Erik Ondrejovič, Tomáš Novák, Kristián Čarný) a 2 ženy (Lucia Kupcová, Veronika Kratochvílová).

V piatok 29. januára sa bude v rámci EP vo Vrátnej jazdiť od 9.00 h kvalifikácia v paralelnom obrovskom slalome, finále je na programe o 12.00 h. Preteky budú súčasne aj slovenským šampionátom. V sobotu 30. januára sa uskutočnia preteky kategórie FIS ako náhrada za Big Air.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM