Webnoviny - Svet

Žilina bude počas reprezentačnej pauzy ladiť formu na Slovan

WEBNOVINY.SK

ŽILINA 6. októbra (WEBNOVINY) – Hlavný tréner slovenského futbalového vicemajstra MŠK Žilina Pavel Hapal využije aktuálnu dvojtýždňovú reprezentačnú prestávku na doladenie športovej formy svojho mužstva. Pred šlágrom 13. kola Corgoň ligy 2009/2010, ktorý jeho tím čaká na domácej pôde pod Dubňom v sobotu 17. októbra so Slovanom Bratislava, mu táto pauza príde veľmi vhod.

„Celý čas sa budeme pripravovať v domácich podmienkach. Čaká nás Slovan, a to bude zápas, ktorý napovie veľa v boji o prvé miesto v tabuľke,“ povedal v utorok pre internetovú stránku Žiliny jej hlavný kouč Pavel Hapal a pokračoval: "V tíme sú hráči, ktorí mali zdravotné problémy, oni túto prestávku využijú na to, aby si svoje zranenia v pokoji doliečili.

Kormidelník Žiliny tiež uviedol, že jeho tím odohrá vo štvrtok 8. októbra o 16.00 h prípravné stretnutie na domácom štadióne proti MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš. V ňom dostanú príležitosť najmä tí futbalisti MŠK, ktorí doteraz v Corgoň lige hrali menej, alebo hráči zo širšieho žilinského kádra. „V zápase proti Liptovskému Mikulášu by mal nastúpiť aj Stanislav Angelovič, ktorý dlhodobo laboruje so zraneným kolenom. Chceli by sme, aby hral aspoň jeden polčas,“ tvrdil 40-ročný rodák z Kroměříža v službách Žiliny. Podľa neho ak má Angelovič hrať proti Slovanu, tak ho tréneri musia vidieť v akcii. „Jeho zdravotná pauza bola dosť dlhá,“ vysvetlil bývalý hráč SK Sigma Olomouc, Bayeru Leverkusen, CD Tenerife, Dukly Praha, AC Sparta Praha a SK Dynamo České Budějovice.

„Vieme, že Slovan je tak isto ako my ašpirant na titul. Chceme mu doma vrátiť nedávnu prehru,“ netajil odhodlanie kouč P. Hapal a pokračoval: „Aj keď do konca ligy je ešte veľmi ďaleko, v myšlienkach verejnosti bude tento zápas určite rezonovať ako zápas jesene.“ A podľa Pavla Hapala hráči Žiliny musia v súboji s aktuálnym lídrom tabuľky a úradujúcim majstrom ligy dokázať, že prehratý zápas na Slovane bol len malý výpadok. Domáce publikum musia presvedčiť, že pod Dubňom majú dobré mužstvo, ktoré je schopné víťaziť aj v tých najdôležitejších dueloch.

Kouč Žiliny sa pri rozprávaní o najbližšom programe tímu dotkol aj aktuálneho problému so strieľaním gólov, s ktorým sa Jež a spol. už dlhšie trápia. „Strieľanie gólov je momentálne v našom mužstve naozaj problém, na vyriešení ktorého musíme intenzívne pracovať. Gólové šance v ligových zápasoch si dokážeme vypracovať, ale to, ako ich zahadzujeme, nie je dobré. Viem, že s tým nemôžeme hazardovať,“ otvorene konštatoval bývalý 21-násobný československý reprezentant, ktorý desaťkrát obliekol aj dres českého národného výberu.

„Ja som ako hráč tiež mal obdobie, že na tréningu som drel, ale v zápase to vôbec nešlo. Chcel som premeniť šance, vymýšľal som ako na to, ale nešlo to. Raz som v zápase – obrazne povedané – zavrel oči a dal som dva góly. Takže verím, že aj my sa nejako takto strelecky nakopneme,“ ponúkol Hapal recept svojim kanonierom, ktorým nečakane zvlhol pušný prach. „Tomáš Oravec bol zranený, to ho trošku ospravedlňuje. Možno aj preto sa nedostal do toho správneho zápasového rytmu. Ivan Lietava dal v lige štyri góly, ale od oboch chceme viac. Najmä v ťažkých zápasoch. Obaja sú to skúsení hráči, vedia, že sa od nich očakávajú góly. Aj keď je na nich vyvíjaný tlak, musia to zvládnuť a strieľať góly. Veď hrajú za Žilinu, kde sú nároky na hráčov väčšie ako v iných kluboch,“ dodal Pavel Hapal.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM