Webnoviny - Svet

Žilinka hovoril so Skalským o voľbách cez internet

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto: SITA/Nina BednárikováBRA­TISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – O príprave volebného kódexu a hlasovaní cez internet dnes rokoval štátny tajomník ministerstva vnútra Maroš Žilinka s predsedom Svetového združenia Slovákov v zahraničí Vladimírom Skalským. „Urobíme všetko pre to, aby sme splnili záväzky z programového vyhlásenia vlády. Volebný kódex patrí medzi priority rezortu a chceme, aby bol hotový do konca budúceho roka. V najbližších týždňoch zriadi ministerstvo vnútra pracovnú skupinu na jeho prípravu,“ uviedol po rokovaní Žilinka.

Na stretnutí sa hovorilo najmä o otázkach súvisiacich s riešením problémov Slovákov žijúcich v zahraničí. Predseda združenia privítal snahu vlády umožniť hlasovanie cez internet a naznačil, že by sa tým značne zvýšil záujem Slovákov v zahraničí o účasť vo voľbách do Národnej rady SR, prezidenta SR, poslancov Európskeho parlamentu i v referende.

Štátny tajomník rezortu vnútra ocenil záujem a ochotu združenia poskytnúť jeho skúsenosti a poznatky v tejto oblasti. Vysvetlil postup ministerstva pri plnení Programového vyhlásenia vlády SR a zároveň poukázal na legislatívne a technické problémy, ktoré bude potrebné vyriešiť pre spustenie elektronického hlasovania.

Agentúru SITA informoval hovorca ministerstva vnútra Gábor Grendel.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM