Webnoviny - Svet

Žilinskí policajti obvinili Rusa z výtržníctva

WEBNOVINY.SK

Fanúškovia Spartaku Moskva počas stretnutia F-skupiny futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 medzi MŠK Žilina a Spartak Moskva. Žilina, 8. december 2010.Foto: SITA/Ján GrajciaríkBRA­TISLAVA/ŽILINA 9. decembra (WEBNOVINY) – Troch Rusov a dvoch Slovákov predviedli po incidente, ktorý sa odohral v stredu pred futbalovým duelom MŠK Žilina a Spartak Moskva v Žiline.

Jedeného z cudzincov obvinili. Polícia v súvislosti s futbalovým zápasom nezaznamenala v meste žiadne vážnejšie narušenie poriadku. Na ulici Sad SNP 30-ročný Rus po predchádzajúcej slovnej potýčke napadol 19-ročného fanúšika žilinského mužstva. Podľa informácií žilinského policajného hovorcu Radka Moravčíka útočník ho udrel päsťou do tváre a keď spadol na zem ešte ho niekoľkokrát kopol. Mladík sa po útoku bude liečiť viac ako týždeň.

Vyšetrovateľ cudzinca obvinil z výtržníctva a ublíženia na zdraví, spracoval aj návrh na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest až na tri roky. Z predvedenej pätice fanúšikov po zistení totožnosti troch prepustili, jedného Rusa obvinili a ďalšieho, ktorý nemal pri sebe doklady, odovzdali Úradu hraničnej a cudzineckej polície. Policajti riešili aj narušenie verejného poriadku, ktoré súviselo s používaním pyrotechniky počas zápasu v sektore hostí.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM