Peter Klimant Futbal

Zimná príprava našich futbalistov odštartovala: Vionisti začali bez Tawambu, v tíme chcú mať polovicu Slovákov

Zlatomoravecký futbalový klub FC ViOn oficiálne odštartoval svoju zimnú prípravu na jarnú časť Fortuna ligy 2015/2016. Druhú časť súťaže začnú vionisti s novinkou. Vedenie klubu chce mať v kádri polovicu Slovákov.

Ilustračný obrázok k článku Zimná príprava našich futbalistov odštartovala: Vionisti začali bez Tawambu, v tíme chcú mať polovicu Slovákov
Zdroj: TASR

Vo štvrtok v poobedných hodinách oficiálne odštartovali zimnú prípravu na jarnú časť Fortuna ligy 2015/2016 aj futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce. Na zraze privítali hráčov prezident klubu Karol Škula s majiteľom Viliamom Ondrejkom, z kádra ešte chýbali viacerí legionári na čele s najlepším kanonierom Leandre Tawambom.

Trénerovi Liborovi Fašiangovi sa hlásilo 18 hráčov. Okrem Tawambu chýbal z jesenného kádra aj Souza, no k mužstvu by sa obaja mali pripojiť už v piatok. Ďalší legionári Školnik s Ranilovič pricestujú v pondelok, Perišiča nateraz zmohla viróza. „Privítal som hráčov a realizačný tím, poprial som im všetko dobré v novom roku. Hneď skraja sme si vysvetlili, ako chceme aby klub fungoval v jarnej časti Fortuna ligy. Zhodnotil som spoluprácu s pánom Dušanom Ďuričom, ktorá bola zo začiatku na veľmi dobrej úrovni, v závere roka však začala pokrivkávať. Dohoda je taká, že on platí hráčov a my zodpovedáme za ostatné náležitosti. Resty voči hráčom už musí vyriešiť on,“ uviedol Ondrejka.

V uplynulom období obliekali dres Zlatých Moraviec v najvyššej súťaži prevažne legionári. Na jar by sa situácia mala zmeniť. „Dohodli sme si podmienku, že v kádri by malo byť päťdesiat percent domácich a rovnaký počet legionárov. Musí platiť pravidlo, že zahraničný hráč bude o tretinu lepší ako slovenský. Pred jarnou časťou sme sa rozlúčili s niektorými hráčmi, odišli Mance, Kovjenič, Milojevič, Mršič aj Lima. Zatiaľ sú u nás na skúške Martin Janco z Považskej Bystrice a Róbert Matejka zo Slovana Bratislava,“ dodal Ondrejka.

Hráči ViOn-u by mali v rámci zimnej prípravy absolvovať sústredenie v tureckej Antalyi, to však zatiaľ nie je potvrdené. Ak by hráči s realizačným tímom za teplom napokon neodleteli, príprava prebehne len v domácich podmienkach. Generálku na jarnú časť FL absolvuje tím proti druholigovému Zvolenu.

Môže vás zaujímať:

Hráč Moraviec kraľuje naj jedenástke jesennej Fortuna ligy a tieto slová padli: Útočník, aký u nás nemá páru!

Pozrite si kompletnú tabuľku Fortuna Ligy.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie