Utorok 23. júl 2019 Oľga  21 °C
Monika Hanigovská Futbal

Zimný štart Spartaka: Veľké zmeny v pozitívnej nálade, VIDEO

Úradujúci majster FC Spartak Trnava štartuje zimnú prípravu na jarnú časť futbalovej Fortuna ligy 2018/2019. A to s veľkými zmenami.

Zdroj: Dnes24.sk

Úradujúci majster FC Spartak Trnava odštartoval zimnú prípravu na jarnú časť futbalovej Fortuna ligy 2018/2019 s veľkými zmenami v kádri a pod taktovkou nového manažmentu.

Po úspešnom ťažení v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA odišlo z tímu zatiaľ sedem hráčov – Martin Tóth, Lukáš Greššák (obaja Sosnowiec), Andrej Kadlec (Bialystok), Erik Jirka (CZ Belehrad), Marek Bakoš (Plzeň, návrat z hosťovania), Ali Ghorbani (Sepahan) a Matej Oravec, ktorému vypršala zmluva. Tento zoznam pravdepodobne nie je konečný a ešte v priebehu zimy môžu klub opustiť tri-štyri opory.

Hlavným trénerom bude Michal Ščasný

V jarnej časti povedie Spartak ako hlavný tréner Michal Ščasný, asistenta mu bude robiť bývalý hráč Spartaka Michal Gašparík. Do kádra prišiel „zvonku“ zatiaľ len 32-ročný skúsený obranca Matúš Turňa z Podbrezovej, záujem majú Trnavčania o 19-ročného Václava Dudla z pražskej Sparty. Inak budú čerpať z radov vlastných odchovancov – na prvý zraz v novom roku dorazili z úspešnej kategórie U19 Gergely Tumma, Alexander Horvát, Leonard Bencz, Ivan Mesík, Kristián Mihálek a Rafael Tavares. Z juniorky sa vrátili Július Gombala, Štefan Pekár, Tomáš Brigant a Tomáš Vantruba.

„Teším sa na prípravu a myslím si, že aj hráči. Nie je to také, ako avizovali niektoré médiá, že Spartak pomaly akoby končí. Niektorí chalani odišli a ďalší ich môžu nasledovať v prípade dobrých ponúk. Do prípravy však ideme pozitívne naladení, nie je tu žiadny krízový stav, do tréningu sa zapojilo 24 hráčov. Stále je o čo hrať, ciele do jari si povieme v kabíne. Okrem toho sa budeme snažiť zapracovať mladých hráčov do mužstva,“ povedal na pondelkovom brífingu Ščasný.

Turň na post po Kadlecovi?

Syn súčasného kormidelníka pražskej Sparty Zdeňka Ščasného počíta s Turňom na post po Kadlecovi. „Je to pracovitý, poctivý, dôrazný a agresívny krajný obranca. Presne taký, aký pasuje do našej koncepcie,“ povedal o novej akvizícii z Horehronia. Predstavu má aj o hernom štýle, ktorý by chcel hráčom vštepiť.

„V prvom rade chcem povedať, že spolupráca s trénerom Látalom bola fantastická a mrzí ma, že tu nie je. Predstavu o spôsobe hry mám, nebude veľmi odlišný. Budem bazírovať na dôraznom a agresívnom futbale s rýchlym prechodom do útoku,“ odpovedal Ščasný.

Spartak Trnava má za sebou po športovej stránke mimoriadne úspešný rok 2018, v ktorom získal prvý majstrovský titul v novodobej ére najvyššej slovenskej súťaže. Následne si urobil dobré meno na medzinárodnej scéne, keď v D-skupine EL v konkurencii Dinama Záhreb, Fenerbahce Istanbul a Anderlechtu Brusel obsadil so ziskom siedmich bodov tretiu priečku. Koniec roka 2018 bol však poriadne turbulentný. Koniec ohlásili majiteľ Vladimír Poór, prezident Dušan Keketi, generálny manažér Pavel Hoftych i tréner Radoslav Látal. Novým riaditeľom klubu sa stal doterajší PR a event manažér Marek Ondrejka, funkciu generálneho manažéra prevzal Marián Černý. Nového investora Spartak zatiaľ nemá, so záujemcami o kapitálový vstup do Spartaka prebiehajú rokovania. Na jar je klub finančne zastabilizovaný, meškanie výplat nehrozí, ale „červeno-čírni“ budú pracovať s nižším rozpočtom.

Cesta Grendela je v Spartaku otvorená

Stredopoliar Erik Grendel si spoľahlivými výkonmi v jesennej časti vyslúžil pozornosť zahraničných klubov, na prvom zraze v novom roku sa však objavil v kabíne „andelov“. „Manažéri riešia ponuky, ak bude záujem a dohodneme sa, tak odídem. Ak nie, budem rád hrať za Spartak aj na jar. Nič nie je na papieri, takže zákulisné reči neriešim, už ich počas mojej kariéry bolo dosť. Klub má potenciál ďalej fungovať a sezóna ešte môže byť úspešná. Vypadli dôležití hráči, ale je tu šanca pre ďalších. Verím, že sa jej chopia a oni teraz potiahnu mužstvo. Priorita do jari je Slovenský pohár, sme vo štvrťfinále. V lige sa pokúsime zabojovať o hornú šestku, aj keď máme ťažké vyžrebovanie. Na jeseň sme však dokázali viackrát prekvapiť,“ poznamenal Grendel.

V rámci zimnej prípravy odohrá Spartak osem, respektíve deväť prípravných stretnutí, z toho dva alebo tri na desaťdňovom sústredení v Turecku. Ôsmy tím jesennej časti Fortuna ligy nastúpi v prvom zápase 9. januára proti Znojmu v Senci, generálku na ligu absolvuje 9. februára proti rakúskemu tímu Wiener Neustadt vo Viedni. Úvodný duel jarnej časti FL odohrajú „andeli“ 16. februára na pôde MŠK Žilina.

Program Spartaka Trnava počas zimnej prípravy:

  • 9. januára o 13.00: FC Spartak Trnava – 1. SC Znojmo (Senec)
  • 12. januára o 14.00: FC Spartak Trnava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Považská Bystrica)
  • 16. januára o 14.00: FC Spartak Trnava – MFK Skalica (Skalica)
  • 19. januára o 14.00: Gyirmót FC Győr – FC Spartak Trnava (Lipót)
  • 26. januára o 14.00: FC Spartak Trnava – Vasas Budapešť (Lipót)
  • 27. januára – 6. februára: sústredenie v Turecku – dva alebo tri zápasy – súperi v štádiu riešenia
  • 9. februára o 15.00: FC Spartak Spartak – Wiener Neustadt (Viedeň)

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

OBRAZOM: Štart zimnej prípravy Spartaka Trnava
17
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk