Webnoviny - Svet

Zisk Komerční banky 3.kvartáli prekonal očakávania

WEBNOVINY.SK

Foto: kb.czPRAHA 3. novembra (WEBNOVINY) – Česká Komerční banka dosiahla v tretom kvartáli čistý zisk 3,48 mld. českých korún (CZK), čo je o 30 % viac ako v rovnakom období minulého roka. Zisk prekonal očakávania analytikov, ktorí ho v prieskume agentúry Reuters predpovedali na úrovni 3,15 mld. CZK. Pod výsledky tretej najväčšej banky v Českej republike sa podpísali najmä pokles rezerv na problémové úvery, ktoré sa vtretom kvartáli znížili na 636 mil. CZK z vlaňajších 1,2 mld. CZK.

Komerční banka Bratislava je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou českej Komerční banky, ktorá sa v októbri 2001 začlenila do skupiny Société Générale. Na slovenskom trhu pôsobí Komerční banka od roku 1995 ako banka s univerzálnou bankovou licenciou.

V októbri 2009 predstavenstvo Komerční banky Praha schválilo projekt týkajúci sa zmeny právnej formy Komerční banky Bratislava na pobočku zahraničnej banky formou cezhraničného zlúčenia pražskej a bratislavskej banky. Táto zmena prinesie podľa banky posilnenie obchodnej časti slovenských aktivít a zároveň optimalizáciu činností v rámci budúcej pobočky. Banka predpokladá, že zmena bude v obchodnom registri zapísaná do 31. decembra 2010.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM