Webnoviny - Svet

Zisk rakúskej Raiffeisen Bank International vzrástol o 140 %

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/APVIEDEŇ 8. apríla (WEBNOVINY) – Čistý zisk rakúskej Raiffeisen Bank International, ktorá je tretím najväčším poskytovateľom úverov v nových európskych trhových ekonomikách, vzrástol v minulom roku o viac ako 140 % na 1,09 mld. eur z úrovne 450 mil. eur v predchádzajú­com roku.

Zisk banky tak prekonal očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí predpokladali, že bude v sume 907 mil. eur. Čisté úrokové výnosy banky boli v sledovanom období vo výške 3,58 mld. eur, čo je však menej než odhadovaných 3,62 mld. eur.

Raiffeisen Bank International očakáva, že pomer jej zlých úverov k celkovým sa začne zlepšovať koncom tohto roka. "Čo sa týka úverového rizika, očakávame, že budeme svedkami ďalšieho poklesu nesplácaných úverov.

Na základe súčasných trhových prognóz predpokladáme, že pomer nesplácaných úverov celej skupiny dosiahne maximum v druhej polovici tohto roka," uviedla banka. Zároveň navrhuje vyplácanie dividend na úrovni 1,05 eura na akciu, čo je takisto nad očakávaniami analytikov. Rakúska banka Raiffeisen Zentralbank (RZB) pôsobí na Slovensku prostredníctvom spoločnosti Raiffeisen Bank Int

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM