Webnoviny - Svet

Zjazdári sa búria proti novým pravidlám

WEBNOVINY.SK

VIEDEŇ 30. augusta (WEBNOVINY) – Nové pravidlá o výstroji, ktoré prijala Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) na zvýšenie bezpečnosti zjazdárov, vrátia šport o dvadsať rokov dozadu.

Myslia si to poprední alpskí lyžiari, ktorí tento postoj vyjadrili v pondelkovom protestnom liste. List podpísalo 180 zjazdárov vrátane celkových víťazov Svetového pohára z poslednej zimy Ivicu Kosteliča a Marie Rieschovej. FIS nové opatrenia prijala na základe viacerých vážnych zranení z minulej sezóny.

Pretekárom sa nepáči, že FIS s nimi nové pravidlá nekonzultovala. Najväčším problémom môže byť zmena ťažiska a umiestnenia viazania na lyžiach, ktorá môže v obrovskom slalome viesť podľa zjazdárov k mnohým vážnym zraneniam.

„Cítime, že je potrebné prehodnotiť toto pravidlo. Športovci s väčšími topánkami budú mať citeľnú nevýhodu. Je tu veľké riziko fatálnych pádov. Je tiež prekvapujúce, že športovcov sa nikto nespýtal na ich názor. Nové pravidlá nie sú v súlade s naším názorom. Vracajú šport späť o 20 rokov,“ píše sa v liste, ktorý zaslal šéf komisie športovcov FIS Kilian Albrecht.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM