Webnoviny - Svet

Zlaté Moravce majú nového viceprimátora, je nominantom Smeru

WEBNOVINY.SK

NITRA 14. marca (WEBNOVINY) – Novým viceprimátorom Zlatých Moraviec sa stal mestský poslanec Jozef Škvarenina, nominant Smeru-SD. Vo funkcii nahradil Vladimíra Kľučiara z KDH, ktorého primátor nedávno odvolal z funkcie.

Kľučiar si svoje odvolanie spájal s tým, že hlasoval za transformáciu mestskej nemocnice na neziskovú organizáciu. Škvarenina sa funkcie ujal v utorok. Má 39 rokov, pochádza zo Zlatých Moraviec. Je inžinierom ekonómie, učil ekonomiku a informatiku na Strednom odbornom učilišti v Zlatých Moravciach, neskôr pracoval ako vedúci odboru informatiky na okresnom úrade práce. Okrem toho pôsobil v reklame a marketingu. Mestských poslancom je druhé volebné obdobie, zároveň je aj predsedom finančnej komisie.

„Som odmalička spojený so sídliskom, preto skvalitňovanie života v tejto časti mesta je moja priorita a dôležitými sú aj celomestské projekty,“ povedal Škvarenina.

Odvolaním Kľučiara z postu viceprimátora sa definitívne rozpadla koalícia Smer-SD – KDH – ĽS-HZDS, ktorá podporovala primátora Petra Lednára v kandidatúre na post hlavy mesta. Smer-SD sa od Lednára dištancoval už predtým, bolo to po tom, čo primátor odvolal z viacerých funkcií v meste nominantov tejto strany. Tí si tiež svoje odvolanie spájali s hlasovaním za transformáciu nemocnice.

Škvarenina nie je členom Smeru-SD, v mestskom zastupiteľstve pôsobí v rámci koalície Smer-SD – KDH – ĽS-HZDS. Na zástupcu primátora ho nominoval Smer-SD. „Je to o ľuďoch a nie o stranách, mňa si primátor pravdepodobne vybral na základe odbornosti,“ povedal novozvolený viceprimátor pre agentúru SITA.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM