Webnoviny - Svet

Zlé počasie Corgoň ligu nenaruší, cez víkend sa bude hrať

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Do piatkového popoludnia nijaký corgoňligový alebo prvoligový klub nepožiadal vedenie Únie ligových klubov (ÚLK) o odloženie víkendového zápasu pre nespôsobilý stav hracej plochy. Pre agentúru SITA to potvrdil prezident ÚLK Karol Belaník. Všetky zápasy 13. kola Corgoň ligy a 13. kola I. ligy by sa preto aj napriek nepriaznivému počasiu a tiež sneženie na niektorých miestach Slovenska mali hrať v úradne stanovených termínoch.

Podľa športového riaditeľa MFK Ružomberok Ladislava Jurkemika hrať sa dá aj v Liptove, kde počas uplynulých troch dní husto snežilo. „Našťastie, sneh na hlavnej hracej ploche sa už roztopil, ihrisko je dosť podmočené, ale bude sa na ňom dať hrať. Pravda, ak v noci nebude zasa husto snežiť, lebo v Ružomberku stále mierne mrholí,“ povedal pre agentúru SITA Ladislav Jurkemik. S Jurkemikom o situácii v Ružomberku v piatok hovoril aj Karol Belaník, ktorý zdôraznil, že o prípadnom odložení zápasu 13. kola MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda (sobota 17. októbra o 17.30 h) nepadlo ani slovo.

Corgoňligový futbal sa bude v sobotu o 17.30 h hrať aj v Prešove, kde na rozdiel od Ružomberka tri dni vytrvalo pršalo. „Trávnik je po daždi rozmočený, ale do soboty ho dáme do poriadku. Stretnutie so Senicou sa bude hrať. Zápas určite hracej ploche nepomôže, hráči ho rozbijú, ale nemáme dôvod žiadať o preloženie zápasu,“ skonštatoval vedúci prešovského mužstva Jozef Košút.

Jeho kolega z MFK Košice Ivan Kozák pred stretnutím s Duklou Banská Bystrica potvrdil, že trávnik v košickom Čermeli po nedávnom daždi postupne obschýna a na ťažký duel s „vojakmi“ bude pripravený. „V piatok už v Košiciach začalo svietiť slnko, takže si myslím, že trávnik bude v poriadku. Čaká nás veľmi ťažký zápas, lebo mužstvo sa len postupne schádza po reprezentačnej pauze. V piatok sa vrátil Srb Marko Milinkovič, vo štvrtok prišiel Juraj Hovančík, ktorý bol s dvadsaťjednotkou na Cypre. Desať dní boli viacerí naši hráči rozcestovaní pre reprezentačné povinnosti po celej Európe, takže pred súbojom s Banskou Bystricou ideme ešte na krátke sústredenie na Jahodnú,“ vysvetlil Ivan Kozák aktuálnu situáciu v Košiciach.

Na sobotňajší zápas MFK Petržalka – MFK Dubnica (17.30 h) je prichystané aj ihrisko Národného tréningového centra SFZ v Senci. Stretnutia v Trnave s FC Nitra (v sobotu o 17.30 h) a nedeľňajší televízny zápas Žiliny s Slovanom Bratislava (o 17.30 h) nie sú ohrozené ani po výdatnom daždi či snežení, lebo oba kluby majú vyhrievané trávniky.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM