Webnoviny - Svet

Zlodej ukradol z domu bravčovú masť, chlieb, slaninu a kávu

WEBNOVINY.SK

Foto: BRATISLAVA 11. januára (WEBNOVINY) – Zrejme veľký hlad doviedol 36-ročného Norberta z Beladíc k domu pána Františka. Na sviatok Troch kráľov sa k nemu dopoludnia vlámal a ukradol bravčovú masť, chlieb, slaninu a kávu. Spokojný s tým, že našiel niečo pod zub, odišiel domov a najedol sa. Za krádež a porušovanie domovej slobody mu teraz hrozí trest odňatia slobody až na dva roky, informovala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Iný hladný zlodej úradoval v Levickom okrese v obci Devičany. Na návštevu sa neznámy páchateľ vybral taktiež na Trojkráľový sviatok. 28-ročný majiteľ domu zostal zaskočený, keď zistil, že si zlodej odniesol zo špajze niekoľko kompótov. Ešte väčším prekvapením pre neho bolo, že mu zmizli aj montérky s tričkom. Aj v tomto prípade si neznámy páchateľ zavaril, pretože okrem krádeže sa dopustil aj porušovania domovej slobody.

Zlodej z auta ukradol 9 000 eur i zbrojné pasy Vlámanie do auta pri reštaurácii v Krásnohorskom Podhradí v okrese Rožňava sa v pondelok večer vyplatilo neznámemu páchateľovi. Košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová agentúru SITA informovala, že rozbil sklo na pravých predných dverách Fordu Focus a ukradol z neho hotovosť 9 000 eur. Zobral tiež osobné doklady, doklady od vozidla, zbrojné preukazy a dve bankomatové karty. Firme z Bratislavy vznikla škoda najmenej 9 060 eur.

V pondelok večer sa neznámy páchateľ vlámal aj do auta na parkovisku na Jovickej ulici v Rožňave. Tiež rozbil sklo na predných pravých dverách na Škode Octavia a z auta ukradol taštičku. V nej mal majiteľ z Rožňavy peňaženku s hotovosťou najmenej 1 250 eur, šesť bankomatových kariet, tankovacie karty, dve grid karty, tri platobné karty, kartu poistenca, občiansky i vodičský preukaz, osvedčenie od dvoch motorových vozidiel, kolkové známky, USB kľúč a tri pamäťové karty. Podľa Jany Demjanovičovej je celková škoda najmenej 1 630 eur.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM