Webnoviny - Svet

Zlúčenie tajných služieb dobrý nápad, tvrdí Jaroslav Baška

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) – Zlúčenie všetkých troch spravodajských služieb na Slovensku do jednej je podľa exministra obrany Jaroslava Bašku možné a najmä po prešľapoch, ktoré boli na vojenskom obrannom spravodajstve za Ľubomíra Galka to má aj opodstatnenie.

Ako povedal Baška pre agentúru SITA, Smer-SD si vie predstaviť, že by to po zlúčení fungovalo lepšie ako teraz. „Odhliadnuc od počtu ministerstiev je otázka zlučovania spravodajských služieb reálna. Je to dobrý nápad,“ povedal.

Baškov predchodca vo funkcii ministra obrany Martin Fedor tvrdí, že je dlhodobý zástanca užšej spolupráce troch slovenských spravodajských služieb, ale aj integrácie vojenských spravodajských služieb.

„Aj my sme sa zaoberali integráciou troch do jednej. Nie som si celkom istý, či by sme dokázali taký model presadiť. Som otvorený diskusii. Nehodnotím to ako zlý návrh. Veľa bude závisieť od modelu fungovania,“ povedal pre agentúru SITA.

Na Slovensku fungujú tri spravodajské služby – Slovenská informačná služba, Vojenské obranné spravodajstvo a Vojenské spravodajstvo.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM